ივანიშვილის კლანი მხოლოდ იმას უჩიჩინებს ხალხს, რომ ცვლილებას აზრი არ აქვს — ჭიაბერაშვილი
ევროპული საქართველოს მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის ოლქში, ზურაბ ჭიაბერაშვილი ამბობს, რომ ივანიშვილს სურს ხალხში უიმედობა და გულგატეხილობა დათესოს.
ჭიაბერაშვილმა აღნიშნა, ამგვარი პოლიტიკაა სახიფათოა და გარდამტეხი ცვლილებების საწინდარი არა უიმედობის, არამედ იმედის გაჩენაა.
"ყველა წინსაარჩევნო შეხვედრაზე მესმის მოქალაქეების გულისტკივილი, რომ ზოგიერთი თავის საარჩევნო ხმას, რომელმაც ქვეყნის მომდევნო 4-წლიანი ცხოვრება უნდა განსაზღვროს, რაღაცის — 3 კილო კარტოფილის, 20 ლარის, 3 ლიტრიანი ლუდის — სანაცვლოდ ყიდის.
რატომ შეიძლება ადამიანმა ასეთი ნაბიჯი გადადგას?
ივანიშვილი და მისი კორუმპირებული კლანი მხოლოდ იმას უჩიჩინებს ხალხს, რომ ცვლილებას აზრი არ აქვს, რომ ყველა ერთი ნაგავია, გლეხისთვის სიკეთეს არავინ მოიტანს. ივანიშვილის და ქართული ოცნების მიზანია, ხალხში უიმედობა და გულგატეხილობა დათესოს.
თუ ამას მიაღწევენ, მერე ზოგიერთები, რა თქმა უნდა, იფიქრებენ, აბა, თუ მაინც არაფერი შეიცვლება, ეს 20 ლარი ან ეს 4 კილო ხახვი რაღატომ დავკარგოო და ამ უიმედობის ფონზე ყიდიან საკუთარ ხმასაც და, საბოლოოდ, მთელი საზოგადოების უკეთესი მომავლის პერსპექტივასაც.
ამიტომაა სახიფათო, ივანიშვილს და ქართულ ოცნებას ამ უიმედობის თესვაში ავყვეთ და ჩვენც ვიძახოთ "გლეხი კაცითვის არავინ არის". ჩვენ თუ ამას ვიმეორებთ, მაშინ ამით ივანიშვილის თამაშს ვუწყობთ ხელს.
პირიქით, სწორედ ადამიანებში იმედის გაჩენა გახდება იმ გარდამტეხი ცვლილებების საწინდარი, რაც ქვეყანას და ყოველ ოჯახს წინ წაიყვანს.
31 ოქტომბერი გარდამტეხი ცვილელებების დღეა", — აცხადებს ზურაბ ჭიაბერაშვილი.