პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის დირექტორის, ლევან რატიანის თქმით, მათ კლინიკას რამდენიმე წუთში კორონავირუსისგან გამოჯანმრთელებული 3 პაციენტი დატოვებს. მისი თქმით, დღის ბოლოს ელოდებიან, რომ კლინიკას კიდევ 10 პაციენტი დატოვებს.
რატიანის ინფორმაციით, ამ ეტაპზე კლინიკაში 58 ინფიცირებული ჰყავთ.
"ამ ეტაპზე კლინიკაში გვყავს ყველაზენაკლები პაციენტი – 75. აქედან არის 58 ინფიცირებულია.რეანიმაციაში გვრჩება 4 პაციენტი, აქედან 1 გადაგვყავს თერაპიულ განყოფილებაში, ანუ გვრჩება 3 პირი. 2 პაციენტის მდგომარეობა მეტ-ნაკლებად მძიმეა. ისინი იმყოფებიან ფილტვის ხელოვნურ ვენტილაციაზე, მაგრამ დღეის მდგომარეობით, მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა უარყოფითი კლინიკის გარეშეა. 1 პაციენტი მოხსნილია ფილტვის ხელოვნური ვენტილაციიდან. რამდენიმე დღე დაველოდებით და ალბათ ორშაბათს გადავიყვანთ თერაპიულ განყოფილებაში", — განუცხადა ჟურნალისტებს რატიანმა.
საქართველოში კორონავირუსით ინფიცირებულთა რიცხვი 8-ით გაიზარდა და საერთოდ რაოდენობა 623 გახდა. მათ შორის 288 ადამიანი გამოჯანმრთელებულია, 9 გარდაიცვლილი.
ამდროისთვის კარანტინის რეჟიმში რჩება 4 723 ადამიანი, ხოლო სტაციონარში მეთვალყურეობის ქვეშ — 446 ადამიანი რჩება.