ბოლნისის მუნიციპალიტეტში მომხდარ ინციდენტზე გამოძიება ნივთის დაზიანების მუხლით დაიწყო
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / იმედი
ბოლნისის მუნიციპალიტეტში მომხდარ ინციდენტზე, როცა ადგილობრივებმა ექიმებს კორონავირუსით ინფიცირებულთა კლინიკაში გადაყვანის საშუალება არ მისცეს, გამოძიება დაიწყო.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში On.ge-ს უთხრეს, რომ გამოძიება სისხლის სამართლის 187-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს. უწყებაში აცხადებენ, რომ დაზიანებულია ორი სატრანსპორტო საშუალება.
გუშინ, პირველ მაისს ბოლნისის სოფელ მუშევანში ადგილობრივმა მოსახლეობამ ექიმებს კორონავირუსით ინფიცირებულთა კლინიკაში გადაყვანის საშუალება არ მისცეს. როგორც On.ge-ს ბოლნისის მაჟორიტარმა დეპუტატმა, გოგი მეშველიანმა განუცხადა, ინფიცირებულთა გადაყვანაში ეპიდემიოლოგებს ხელი ადგილობრივმა ახალგაზრდებმა შეუშალეს, რომლებიც ნასვამ მდგომარეობაში იმყოფებობდნენ.
მისივე ინფორმაციით, ინფიცირებულები ერთი ოჯახის წევრები არიან, რომლებიც ინციდენტის გამო ამ ეტაპზე საკუთარ სახლში რჩებიან და სავარაუდოდ მეორე დღეს კლინიკაში უნდა გადაეყვანათ.