სუპერმარკეტში ჩვენ არ ვკოცნით სალარო აპარატსა და მოლარეს — ლაშა ბუღაძე სასულიერო პირებს პასუხობს
მწერალი ლაშა ბუღაძე სასულიერო პირების განცხადებებს ეხმაურება და ამბობს, რომ სუპერმარკეტში მისული ადამიანების სალარო აპარატსა და მოლარეს არ კოცნიან.
მისი თქმით მნიშვნელოვანია, რომ არსებული წესები ყველამ დაიცვას და კანონს დაემორჩილოს.
"სუპერმარკეტში ჩვენ არ ვკოცნით სალარო აპარატსა და მოლარეს. იქ როდესაც ერთი კოვზით იღებს საზიარო პურს, ან როდესაც კოცნიან ერთსა და იგივე ხატს და შუშას ეს არის პრობლემა, თორემ ერთმანეთს არ ვკოცნით ჩვენ ბანკის რიგში თუ ვდგავართ", — განაცხადა ლაშა ბუღაძემ TV პირველის ეთერში.
იმის საპასუხოდ, რომ ეკლესიაში მისული მრევლის თავყრილობა კორონავირუსის გავრცელების საფრთხეა, სასულიერო პირები არგუმენტად სუპერმარკეტში მისულ ადამიანების რიგს იშველეიბენ. მათი თქმით, ვირუსის გავრცელების რისკი ყველგანაა, მათ შორის სუპერმარკეტებშიც.
15 აპრილს საქართველოს მთავრობამ და საპატრიარქომ გადაწყვიტა, რომ საგანგებო მდგომარეობისა და კომენდანტის საათის მიუხედავად, აღდგომის ლიტურგიას მრევლი დაესწრება.