გასული ათწლეულის 10 ბესტსელერი წიგნი საქართველოში
გასული ათწლეული გამორჩეულად ნაყოფიერი და საინტერესო გამოდგა ქართული საგამომცემლო სფეროსთვის: ბოლო წლებში წიგნის მაღაზიების თაროებზე ერთიორად გაიზარდა ახალი გამოცემების რაოდენობა, რასაც თუნდაც ისიც მოწმობს, რომ თბილისსა თუ რეგიონებში წიგნის მაღაზიებსა და სხვადასხვა ლიტერატურულ ფესტივალებს იმაზე გაცილებით ხშირად ვაწყდებით, ვიდრე წლების წინ.
ქართული გამომცემლობები მთელი წლის განმავლობაში ცდილობენ მკითხველებს მუდმივად ახალი და საინტერესო საკითხავი შესთავაზონ, რის გამოც ლიტერატურის ქართველი მოყვარულები ბოლო წლებში განსაკუთრებულად განებივრებულები იყვნენ უახლესი თარგმანებითა თუ თანამედროვე ქართველი ავტორების ნაწარმოებებით.
ახლა გთავაზობთ გასული ათწლეულის ლიტერატურული ტენდენციების შესაფასებლად სამი ცნობილი ქართული წიგნის მაღაზიის სტატისტიკას გადავავლოთ თვალი, თუ რომელ წიგნებს ყიდულობდნენ მკითხველები ყველაზე ხშირად 2010-2019 წლებში.