სულ რამდენიმე წუთის წინ ოქროს გლობუსის სამოცდამეჩვიდმეტე დაჯილდოების ნომინანტთა ვინაობა გახდა ცნობილი.

ოქროს გლობუსის დაჯილდოებას ხშირად ოსკარების გენერალურ რეპეტიციას უწოდებენ, რადგან ამ ორი დაჯილდოების როგორც ნომინანტები, ისე გამარჯვებულებიც ხშირად ემთხვევა ერთმანეთს.

სანამ 5 იანვარს დაჯილდოების ცერემონიალი გაიმართება, მანამდე უკვე შეგიძლიათ იხილოთ, თუ ვინ იბრძოლებს უცხოური პრესის ასოციაციის ჯილდოს მოსაპოვებლად:

საუკეთესო მხატვრული ფილმი - დრამა

  • The Irishman
  • Joker
  • Marriage Story
  • 1917
  • Two Popes

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - დრამა

  • სინტია ერივო, Harriet
  • სკარლეტ იოჰანსონი, Marriage Story
  • სირშა რონანი, Little Women
  • შარლიზ ტერონი, Bombshell
  • რენე ზელვეგერი, Judy

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - დრამა

  • კრისტიან ბეილი, Ford v Ferrari
  • ანტონიო ბანდერასი, Pain and Glory
  • ადამ დრაივერი, Marriage Story
  • ხოაკინ ფენიქსი, Joker
  • ჯონათან პრაისი, The Two Popes

ანტონიო ბანდერასი ფილმში Pain And Glory

ფოტო: Sony Pictures Releasing International

საუკეთესო მხატვრული ფილმი - კომედია ან მიუზიკლი

  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Jojo Rabbit
  • Knives Out
  • Rocketman
  • Dolemite Is My Name

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - კომედია ან მიუზიკლი

  • აკვაფინა, The Farewell
  • ანა დე არმასი, Knives Out
  • ქეით ბლანშეტი, Where’d You Go, Bernadette
  • ბინი ფელდშტაინი, Booksmart
  • ემა თომპსონი, Late Night

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში - კომედია ან მიუზიკლი

  • დენიელ კრეიგი, Knives Out

  • რომან გრიფინ დევისი, Jojo Rabbit

  • ლეონარდო დიკაპრიო, ONCE UPON A TIME... IN HOLLYWOOD

  • ტერონ ეჯერტონი, Rocketman

  • ედი მერფი, Dolemite Is My Name

ლეონარდო დიკაპრიო დალტონის როლში

ფოტო: Andrew Cooper

საუკეთესო ანიმაცია

  • Frozen II
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • Missing Link
  • Toy Story 4
  • Lion King

საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი

  • The Farewell
  • Les Miserables
  • Pain and Glory
  • Parasite
  • Portrait Of A Lady On Fire

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • კეტი ბეიტსი, Richard Jewell
  • ანეტ ბენინგი, The Report
  • ლორა დერნი, Marriage Stor
  • ჯენიფერ ლოპესი, Hustlers
  • მარგო რობი, Bombshell

ფოტო: Lionsgate

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • ტომ ჰენკსი, A Beautiful Day in the Neighborhood
  • ენტონი ჰოპკინსი, The Two Popes
  • ალ პაჩინო, The Irishman
  • ჯო პეში, The Irishman
  • ბრედ პიტი, Once Upon a Time in Hollywood

მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი

  • ბონგ ჯუნ-ჰო, Parasite
  • სემ მენდესი, 1917
  • ტოდ ფილიპსი, Joker
  • მარტინ სკორსეზე, The Irishman
  • კვენტინ ტარანტინო, Once Upon a Time in Hollywood

საუკეთესო სცენარი

  • Marriage Story
  • Parasite
  • The Two Popes
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • The Irishman

ფილმი Parasite

ფოტო: CJ Entertainment

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი - დრამა

  • Big Little Lies (HBO)
  • The Crown (Netflix)
  • Killing Eve (BBC America)
  • The Morning Show (Apple TV Plus)
  • Succession (HBO)

საუკეთესო მსახიობი ქალი დრამატულ სერიალში

  • ჯენიფერ ენისტონი, The Morning Show
  • ოლივია კოლმანი, The Crown
  • ჯოდი კომერი, Killing Eve
  • ნიკოლ კიდმანი, Big Little Lies
  • რიზ უიზერსპუნი, Big Little Lies

საუკეთესო მსახიობი კაცი დრამატულ სერიალში

  • ბრაიან კოქსი, Succession
  • კიტ ჰარინგტონი, Game of Thrones
  • რამი მალეკი, Mr. Robot
  • ტობიას მენზისი, The Crown
  • ბილი პორტერი, Pose

ბილი პორტერი სერიალიდან POSE

ფოტო: FX

საუკეთესო ორიგინალური მუსიკა

  • Motherless Brooklyn
  • Little Women
  • Joker
  • 1917
  • Marriage Story

საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა

  • Beautiful Ghosts (Cats)
  • (I’m Gonna) Love Me Again (Rocketman)
  • Into the Unknown (Frozen II)
  • Spirit (The Lion King)
  • Stand Up (Harriet)

საუკეთესო კომედიური სერიალი

  • Barry (HBO)
  • Fleabag
  • The Kominsky Method (Netflix)
  • The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
  • The Politician (Netflix)

The Marvelous Mrs. Maisel

ფოტო: Amazon

საუკეთესო მსახიობი ქალი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში

  • კრისტინა ეპლგეიტი, Dead to Me
  • რეიჩეილ ბროსნაჰანი, Marvelous Mrs. Maisel
  • კრისტენ დანსტი, On Becoming a God in Central Florida
  • ნატაშა ლიონე, Russian Doll
  • ფიბი უოლერ-ბრიჯი, Fleabag

საუკეთესო მსახიობი კაცი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში

  • მაიკლ დუგლასი, The Kominsky Method
  • ბილ ჰეიდერი, Barry
  • ბენ პლატი, The Politician
  • პოლ რუდი, Living with Yourself
  • რამი იუსეფი, Ramy

საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი

  • Catch-22 (Hulu)
  • Chernobyl (HBO)
  • Fosse/Verdon (FX)
  • The Loudest Voice (Showtime)
  • Unbelievable (Netflix)

ფოტო: Netflix

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • კეიტლინ დევერი, Unbelievable
  • ჯოუი კინგი, The Act
  • ჰელენ მირენი, Catherine the Great
  • მერიტ უივერი, Unbelievable
  • მიშელ უილიამსი, Fosse/Verdon

საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • კრისტოფერ ებოტი, Catch-22
  • საშა ბარონ კოენი, The Spy
  • რასელ ქროუ, The Loudest Voice
  • ჯარედ ჰარისი, Chernobyl
  • სემ როკველი, Fosse/Verdon

ქალის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • პატრიცია არკეტი, The Act
  • ჰელენა ბონემ კარტერი, The Crown
  • ტონი კოლეტი, Unbelievable
  • მერილ სტრიპი, Big Little Lies
  • ემილი უოტსონი, Chernobyl

კაცის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ალან არკინი, The Kominsky Method
  • კირან კალკინი, Succession
  • ენდრიუ სკოტი, Fleabag
  • სტელან სკარსგარდი, Chernobyl
  • ჰენრი უინკლერი, Barry