1988 წელს კალიფორნიის შტატში დოროთეა პუანტეს სახლის ეზოში პოლიციამ დამარხული გვამის ნაწილები იპოვა. მის ეზოში ოთხი ქალისა და სამი კაცის გვამი აღმოაჩინეს, საბოლოოდ კი ცხრა ადამიანის მკვლელობისთვის წარუდგინეს ბრალი და სასამართლომ ის დამნაშავედ სცნო. ამასთანავე დოროთეა პუანტე კიდევ ექვსი ადამიანის მკვლელობაში იყო ეჭვმიტანილი, თუმცა ამ შემთხევევებში მას დანაშაული ვერ დაუმტკიცეს.
1963-1965 წლებში მაირა ჰინდლეიმ თავის ქმართან ერთად ხუთი არასრულწლოვანი მოკლა. პოლიციამ მხოლოდ სამი მათგანის გვამი იპოვა. როგორც აღმოჩნდა, ისინი მსხვერპლებზე სიკვდილამდე სექსუალურადაც ძალადობდნენ. ორივე მათგანს სამუდამო პატიმრობა მიესაჯა.
8. დაგმარ ოვერბაი
დანიის სასამართლო ისტორიაში დაგმარ ოვერბაის საქმე ერთ-ერთი ყველაზე ხმაურიანი იყო. 1920-იან წლების კოპენჰაგენში ოვერბაი ქალებს, რომლებსაც ბავშვების გაშვილება სურდათ, ჰპირდებოდა, რომ ბავშვები სანდო ოჯახში მიჰყავდა, თუმცა სინამდვილეში ის მათ კლავდა. მას დაახლოებით 25 არასრულწლოვანის მკვლელობაში ედებოდა ბრალი, რის გამოც სიკვდილით დასჯა შეუფარდეს.
9. ლეონარდა ჩიანჩული
1930-იან წლების ბოლოს ლეონარდა ჩიანჩულის უფროსი და ყველაზე საყვარელი ვაჟი ომში გაიწვიეს, ლეონარდა კი მისი უსაფრთხოების გამო ძალიან ღელავდა. ამიტომაც, მან იფიქრა, რომ თუ მსხვერპლშეწირვას მიმართავდა, მისი ვაჟი კარგად იქნებოდა. ამის გამო მან სამი ქალი მოკლა, გვამების გადამალვის მიზნით კი მათგან საპონი დაამზადა.