კიმ კარდაშიანი სომხეთის პრემიერსა და პრეზიდენტს შეხვდა და "შეთანხმება" დადო
ფოტო: Nikol Pashinyan / Twitter
ამერიკული რეალითი შოუს ვარსკვლავები კიმ და კორტნი კარდაშიანები შვილებთან ერთად მშობლიურ სომხეთს ეწვივნენ. ცნობილ დებს საკმაოდ დატვირთული მოგზაურობა გამოუვიდათ.
სომხეთში ყოფნის მთავარი ფოკუსი კიმის უმცროსი სამი შვილის ნათლობა იყო — 3 წლის სეინტი, 20 თვის ჩიკაგო და 4 თვის ფსალმი ეჩმიაძინის მონასტერში მონათლეს. ნორსი, კიმისა და კანიეს უფროსი შვილი იერუსალიმშია მონათლული.
"სომხეთში დილის სამი საათია და ისეთი აღელვებული ვარ, ვერ ვიძინებ! მიხარია აქ ყოფნა და ყველა თქვენგანის ნახვა!" - დატვიტა მან ორშაბათს, სომხეთში ჩასვლის დღეს.
მნიშვნელოვან დღეს კორტნი კარდაშიანიც ესწრებოდა შვილებთან, 9 წლის მეისონთან, 7 წლის პენელოპესთან და 4 წლის რეინთან ერთად.
კიმი ასევე გამოჩნდა ინფორმაციული ტექნოლოგიების 2019 წლის მსოფლიო კონგრესის კონფერენციასაც დაესწრო და საჯაროდ დაუჭირა მხარი 16 წლის კლიმატის ცვლილებების აქტივისტს გრეტა თუნბერგს.
"ეს გოგო სწორედ ისაა, ვინც ყველაზე მეტად გვჭირდება", — თქვა კიმბერლიმ.
Keeping Up With the Kardashians-ის ვარსკვლავები ერევნის სიახლოვეს რჩებოდნენ, სადაც ისინი სომხეთის ოფიციალურ პირებსაც შეხვდნენ. მათ შორის პრეზიდენტს არმენ სარქისიანს და პრემიერ მინისტრს — ნიკოლ პაშინიანს.
კარდაშიანები სარქისიანს ორშაბათს შეხვდნენ. ორივე და შავ კოსტიუმში იყო გამოწყობილი.
ხოლო პაშინიანს კიმი მომავალ დღეს შეხვდა.
"კიმ კარდაშიანთან შეთანხმება დავდეთ, რომ სომხეთს უფრო ხშირად ეწვეოდა".
კიმი ასევე ეწვია წიწერნაკაბერდს — 1915 წელს გენოციდის მსხვერპლთა მემორიალს. კარდაშიანმა თქვა, რომ ეცდება ვაჭრობის მოგვარებას სომხეთთან და თავისი პროდუქციის, Skims-ის ქვეყანაში წარმოებას, იმისთვის რომ სომხებისთვის სამუშაო ადგილები შექმნას.