შევხედავთ, არ ვჩქარობთ — კობახიძე ბესელიას გარიცხვაზე
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, გუნდის წევრების მიმართ სანქცია ან სხვა მიდგომა დღის წესრიგში გუნდურობის პრინციპის დარღვევის დროს ხდება. ასე უპასუხა ირაკლი კობახიძემ კითხვას, გარიცხავენ თუ არა ეკა ბესელიამ ქართული ოცნებიდან.
მისი თქმით, ქართული ოცნებისთვის გუნდურობის პრინციპის დაცვაა მთავარი და აზრთა სხვადასხვაობის გამო გუნდი არავის დაუტოვებია.
"აზრთა სხვადასხვაობა ვერ გახდება რაიმე სანქციის ან სხვა მიდგომის საფუძველი, შეიძლება ასეთი რამ დღის წესრიგში დადგეს, თუ რომელიმე დეპუტატი არღვევს გუნდურობის პრინციპს. ეს პრინციპი დაირღვა არაერთხელ, ჩვენ შევხედავთ, არ ვჩქარობთ, მე იმედი მაქვს, რომ ყველა დეპუტატი დაიცავს გუნდურობის პრინციპს და იმოქმედებს გუნდის წევრების ინტერესებით", — განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
მისი თქმით, მთავარი, რომ საზოგადოებას არასწორი ინფორმაცია არ მიაწოდონ.
"გარკვეული დეპუტატების მხრიდან ბევრი ტყუილი მოვისმინე", — განაცხადა პარლამენტის თავმჯდომარემ.
10 იანვარს ქართული ოცნების თავმჯდომარემ, ბიძინა ივანიშვილმა განცხადება გაავრცელა, რომელშიც აღნიშნა, რომ ეკა ბესელია იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარის თანამდებობიდან გადადგომის შემდეგ პარტიის და გუნდურობის პრინციპების წინააღმდეგ წავიდა.