ბესელიას გადადგომის მიზეზები ჩვენი შიდა სამზარეულოა, რომელსაც ნაწილობრივ გარეთ გამოვიტანთ — კობახიძე
"ეკა ბესელიას გადადგომას ჰქონდა კონკრეტული მიზეზები. რა იყო მიზეზები, ეს არის დიდწილად, რა თქმა უნდა, ჩვენი შიდა სამზარეულო, თუმცა, ამ შიდა სამზარეულოს ჩვენ ნაწილობრივ გარეთაც გამოვიტანთ", — ამის შესახებ ჟურნალისტებს საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ ეკა ბესელიას გადადგომის მიზეზებზე საუბრისას განუცხადა.
ეკა ბესელიას მიერ იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარის თანამდებობის შესახებ საუბრისას, ირაკლი კობახიძემ კონკრეტული განცხადებების გაკეთებისგან თავი შეიკავა.
"არ არის მიზანშეწონილი იმ დღეს, როდესაც არის გაკეთებული გადადგომაზე განცხადება, იმ დღესვე გავაკეთოთ კომენტარები მიზეზებთან დაკავშირებით, თუმცა, გპირდებით, რომ ამ მიზეზებს ჩვენ აუცილებლად დავუბრუნდებით და გვექნება საზოგადოებასთან საუბარი ამ ყველაფერზე. მე არცერთ მიზეზს არ გავშლი თქვენი ნებართვით, დღეს, მიზეზებს მოგვიანებით დავუბრუნდებით", — განაცხადა პარლამენტის თავმჯდომარემ.