ნაციონალური მოძრაობის წევრი დავით კირკიტაძე დააკავეს
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ლიდერი, დავით კირკიტაძე პოლიციამ კახეთში დააკავა. აღნიშნული ფაქტი On.ge-ს შინაგან საქმეთა სამინისტროში დაუდასტურეს. კირკიტაძე პოლიციამ მაშინ აიყვანა, როცა ნაციონალური მოძრაობის ლიდერები კახეთში პოლიციასთან დაპირისპირების დროს დაშავებულების მოსანახულებლად მიდიოდნენ.
"საქართველოში მყარდება რუსული დიქტატურა. იბრძოლეთ ბოლომდე. ეს არის სახედაკარგული პოლიცია, შეშინებული", — განაცხადა დავით კირკიტაძემ დაკავებისას.
დავით კირკიტაძის სახლთან თბილისში პოლიცია დილით მივიდა. ისინი რამდენიმე წუთის მანძილზე პოლიტიკოსის სახლთან იდგნენ, თუმცა შემდეგ სამართალდამცველებმა ტერიტორია დატოვეს.
მოგვიანებით, შს მინისტრის მოადილემ, ნათია მეზვრიშვილმა განაცხადა, რომ ველისციხეში მომხდარი დაპირისპირების გამო დაწყებულია გამოძიება და კირკიტაძის სახლთან სამართალდამცველები სწორედ ამიტომ მივიდნენ.
მისივე თქმით, დავით კირკიტაძე პოლიციელს თავს დაესხა და ასევე, ადგილი ჰქონდა ნივთის დაზიანებას.