ივანიშვილი არჩევიდან 6 წლისთავზე: უკმაყოფილო ხართ, რადგან ფიქრობთ, რომ ვერ აღვადგინეთ სამართლიანობა
საპრეზიდენტო არჩევნების მეორე ტურამდე, ბიძინა ივანიშვილი საქართველოს მოქალაქეებს მიმართავს და ამბობს რომ ესმის მათი გულგატეხილობისა და იმედგაცრუების. ბიძინა ივანიშვილის მიმართვის 6-წუთიანი ვიდეო დღეს, 5 ნოემბერს პარტია ქართულმა ოცნებამ გაავრცელა:
"მესმის, რომ უკმაყოფილო ხართ, რადგან ზოგიერთი მოხელე ხალხზე ზრუნვაზე მეტად, პირად კეთილდღეობაზე ზრუნავს, უკმაყოფილო ხართ, რადგან ფიქრობთ რომ დღევანდელმა ხელისუფლებამ ვერ მოახერხა სამართლიანობის აღდგენა. ბევრი თქვენთაგანი გაბრაზებულია, რადგან დასაშვები გავხადეთ მოძალადე რეჟიმის უკან დაბრუნების საფრთხე. დღეს ყველაზე მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენი სამშობლო ისევ ისტორიულ გზაგასაყარზე დგას".
ივანიშვილის თქმით, რამდენიმე თვის წინ ის პოლიტიკაში პრობლემების გამწვავების გამო დაბრუნდა: "აღმოჩნდა, რომ ხალხი კიდევ უფრო ნათლად ხედავდა ამ პრობლემებს. დღეს არ შემიძლია არ დაგეთანხმოთ".
პარტიაში ამისთვის სხვადასხვა გზები განიხილეს. მაგალითად, დეპუტატი კარლო კოპალიანმა განაცხადა, რომ თუ "ხალხს მოეფერებიან" და მათი პრობლემებით დაინტერესდებიან, მეორე ტურში აუცილებლად გაიმარჯვებენ.