ოთო კახიძე: ზაზა შათირიშვილის სამეურვეო საბჭოში არჩევაზე ვასილ მაღლაფერიძეს ინტერესთა კონფლიქტი აქვს
ევროპული საქართველოს წევრი, ოთო კახიძე ამბობს, რომ საზოგადოებრივი მაუწყებლის გენერალურ დირექტორს, ვასილ მაღლაფერიძეს სამეურვეო საბჭოში ზაზა შათირიშვილის არჩევასთან დაკავშირებით ინტერესთა კონფლიქტი აქვს.
"ეს ფიგურა [ვასილ მაღლაფერიძე] სამეურვეო საბჭოს მხრიდან კონტროლს ექვემდებარება. მას არ აქვს უფლება სამეურვეო საბჭოს წევრები შეარჩიოს", - განაცხადა კახიძემ.
მას მიაჩნია, რომ ხელისუფლება ლობირებს იმ კანდიდატის გაყვანას, რომელის ბიძინა ივანიშვილის მიმართ პოზიტიური დამოკიდებულება აქვს.
"ეს ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი განმსაზღვრელი ფაქტორია, რომ ესა თუ ის პირი მაღალ თანამდებობაზე განმწესდეს. ეს ნათლად გაჩვენებს როგორ ხდება გადაწყვეტილებების ფორმირება ამ ქვეყანაში და რა პირებს არჩევენ საზოგადოებრივი მაუწყებლის ბორდში", - განაცხადა ოთარ კახიძემ.
ევროპული საქართველოს წევრმა, თამარ კაკაბაძემ რუსთავი 2-ს უამბო, რომ საზოგადოებრივი მაუწყებლის, ქართული ოცნების PR-სა და კომუნიკაციების კომისიის ხელმძღვანელები და პოსტ ტვ-ის დამფუძნებელი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოში ზაზა შათირიშვილის გაყვანაზე საუბრობდნენ.