პრემიერი ტატუნაშვილის საქმეზე: ეს ვერაგული ქმედებაა ქართველი, ოსი და აფხაზი ხალხის წინააღმდეგ
ფოტო: პრემიერმინისტრის პრესსამსახური
პრემიერ-მინისტრის, გიორგი კვირიკაშვილის თქმით, ოკუპირებულ ცხინვალში არჩილ ტატუნაშვილის გარდაცვალებაში დამნაშავეები "აუცილებლად დაისჯებიან".
"ერთი რამ უნდა ითქვას, რომ რაც მოხდა, ეს არის უდიდესი ტრაგედია და ეს არის ძალიან ვერაგული ქმედება ქართველი, ოსი და აფხაზი ხალხის წინააღმდეგ. ყველაფერი არის გამიზნული იმისათვის, რომ ის ნაბიჯები, რომლებსაც ჩვენ ვდგამდით, იქნეს დისკრედიტირებული", - განაცხადა პრემიერმა.
გუშინ, 1-ლ მარტს, ქართულმა მხარემ ერგნეთის მოლაპარაკებების შეხვედრა პროტესტის ნიშნად დატოვა. როგორც სუს-ის საინფორმაციო ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსის მოადგილემ, კახაბერ ქემოკლიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა, რომ ტატუნაშვილის საქმეზე მათ მკაფიო პასუხები ვერ მიიღეს და ამის გამო ქართულმა შეხვედრის შეჩერება გადაწყვიტა.
მისივე განმარტებით, მოლაპარაკებები მას შემდეგ აღდგება, რაც ტატუნაშვილისა და ახალგორის ციხეში დაკავებულების საკითხზე კონკრეტული პასუხები გაიცემა.