შს მინისტრი ბასიანთან დაჭრილ პოლიციელს მამაცობისთვის მედალს გადასცემს
ფოტო: გელა ბოჩიკაშვილი / On.ge
შინაგან საქმეთა მინისტრი კლუბ ბასიანთან დაჭრილ პოლიციელს მამაცობისთვის მედალს გადასცემს. ამის შესახებ მინისტრის მოადგილემ, ნათია მეზვრიშვილმა დღეს, რამდენიმე წუთის წინ განცხადა.
"კიდევ ერთხელ ვიმეორებთ, რომ ძალადობის ყველა ფაქტზე მოვახდენთ შესაბამის რეაგირებას, განურჩევლად იმისა, ვინ არის ბრალდებული პირი. კანონის წინაშე ყველა თანაბრად აგებს პასუხს. შინაგან საქმეთა სამინისტრო, ასევე, არ დაუშვებს პოლიციელებზე თავდამსხმელის დაუსჯელობას. პოლიციელის ღირსება და მუნდირი უკომპრომისოდ იქნება დაცული", - აღნიშნა მინისტრის მოადგილემ.
ბასიანის წარმომადგენლის, ნაჯა ორაშვილის ინფორმაციით, მას შემდეგ, რაც 13 იანვარს თავდამსხმელი კლუბში არ შეუშვეს, მან კლუბის დაცვის უფროსს და დაცვის წევრებს რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა. მისივე თქმით, ბრალდებულმა ჭრილობები მიაყენა დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს განყოფილების უფროსის მოადგილესაც.
15 იანვარს, კლუბ ბასიანის დაცვის წევრების დაჭრაში ბრალდებული თ.ქ. თბილისის საქალაქო სასამართლომ 30 ათას ლარიანი გირაოს სანაცვლოდ გაათავისუფლა. პროკურატურა პირისთვის აღკვეთის ღონისძიებად პატიმრობას ითხოვდა და საჩივრით სააპელაციო სასამართლოს მიმართა.