ეს ქმნის ფართო არჩევანს მომხმარებლებისთვის მთელი ქვეყნის მასშტაბით და უფრო მჭიდროდ აკავშირებს საბანკო სერვისებს კრიპტო ეკოსისტემასთან.
დამატებითი ღირებულება ლიბერთი ბანკის, კრედო ბანკისა და თიბისი ბანკის მომხმრებლებს
ახალი ფუნქცია განსაკუთრებით სასარგებლოა ლიბერთი ბანკისა და კრედო ბანკის მომხმარებლებისათვის.
Cryptal-ზე მსხვილი ბანკებიდან ანგარიშზე თანხის შეტანა ტრადიციული საბანკო გადარიცხვით დიდი ხანია ხელმისაწვდომია, თუმცა, ლიბერთი ბანკისა და კრედო ბანკის მომხმარებლებს ნაკლები პირდაპირი ალტერნატივა ჰქონდა ბალანსის შესავსებად.
ღია ბანკინგი ახლა მათ აძლევს საშუალებას, პლატფორმაზე თანხის შეტანა სწრაფად და შეუფერხებლად, ზედმეტი ნაბიჯებისა და ეტაპების გავლის გარეშე შეძლონ.
ღია ბანკინგი მნიშვნელოვნად აუმჯობესებს გამოცდილებას თიბისი ბანკის მომხმარებლებისთვისაც, განსაკუთრებით არასამუშაო საათებში.
ტრადიციული საბანკო გადარიცხვების დადასტურება ხშირად იგვიანებს თუ ტრანზაქცია არასამუშაო დროს ხორციელდება. ღია ბანკინგის გამოყენებით კი, თიბისი ბანკის მომხმარებლებს შეუძლიათ ბალანსის შევსება მყისიერად, დღის ნებისმიერ მონაკვეთში.
გამჭვირვალე საკომისიოები
Cryptal-ზე ღია ბანკინგით ბალანსის შევსების საკომისიო 0.5%, მაქსიმუმ კი —1 ლარს, 1 აშშ დოლარსა და 1 ევროს შეადგენს (რომელი ვალუტითაც ავსებ ბალანსს). აღნიშნული მოდელი სამართლიანია ორივე ტიპის ტრანზაქციაზე, იქნება ის დაბალი მოცულობის თუ მაღალი. მაგალითად, არ აქვს მნიშვნელობა, ანგარიშზე 200 ლარი შეგაქვს თუ 200,000, საკომისიო მაინც 1 ლარს შეადგენს.
ეს იძლევა კომფორტულ ალტერნატივას მაშინ, როდესაც შენთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია სიჩქარე და გამოყენების სიმარტივე, ხოლო საბანკო გადარიცხვების ლოდინი შენს გეგმებში არ შედის.
Cryptal-ის CEO-ს ხვიჩა კოპინაძის კომენტარი:
პლატფორმაზე ღია ბანკინგისა და ბალანსის შევსების კიდევ ერთი, დამატებითი გზის გამოჩენას კომპანიის CEO ხვიჩა კოპინაძე ეხმაურება:
„Cryptal-ში ჩვენი მისია ყოველთვის იყო ის, რომ კრიპტო-მომსახურებაზე წვდომა საქართველოში მაქსიმალურად მარტივი და კომფორტული ყოფილიყო. Keepz-ის საშუალებით ღია ბანკინგის დანერგვით, ჩვენ ვხსნით ბარიერებს ტრადიციულ ბანკინგსა და ციფრულ აქტივებს შორის. ახლა მომხმარებელს შეუძლია ანგარიშზე თანხის შეტანა მყისიერად, მეტი მოქნილობით, განსაკუთრებით მათ, ვისაც ადრე შეზღუდვა ჰქონდა კონკრეტული ბანკებიდან ან სამუშაო საათებიდან გამომდინარე.”
ღია ბანკინგი Cryptal-ის პლატფორმაზე უკვე აქტიურად ფუნქციონირებს და გთავაზობს უფრო სწრაფ, კომფორტულ და თანამედროვე გზას, რომ ბალანსის შევსება მარტივად, ახალი მეთოდების გამოყენებით შეძლო.
Cryptal-ზე ადვილად აერთიანებ ქართულ საბანკო სივრცეს, ღია ბანკინგსა და კრიპტოს ერთ ეკოსისტემაში, შედეგად, ციფრული აქტივები იმაზე მეტად ხელმისაწვდომია, ვიდრე ოდესმე.