"ოცნების" პარლამენტმა გენერალურ პროკურორად გიორგი გვარაკიძე აირჩია
ოცნების პარლამენტმა გენერალური პროკურორად გიორგი გვარაკიძე 83 ხმით აირჩია.
კენჭისყრამდე გვარაკიძეს ოცნების პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტზე მოუსმინეს, სადაც უწყების განვითარების შესახებ საკუთარი ხედვები წარადგინა.
ახალი გენერალური პროკურორი 6 წლის ვადით იქნა არჩეული.
გიორგი გვარაკიძემ, საქართველოს პროკურატურაში მუშაობა 2003 წელს სტაჟიორ პროკურორის პოზიციიდან დაიწყო და წლების განმავლობაში იკავებდა სხვადასხვა თანამდებობას. იყო დასავლეთ საქართველოს საოლქო პროკურატურის საგამოძიებო ნაწილის უფროსი გამომძიებელი, დასავლეთ საქართველოს საოლქო პროკურორის მოადგილე-საგამოძიებო ნაწილის უფროსი; აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურატურის საგამოძიებო ნაწილის უფროსი; ქუთაისის რაიონული პროკურორის მოადგილე; თბილისის პროკურორი და სხვა. ასევე, გიორგი გვარაკიძე, სპეციალურ საგამოძიებო სამსახურში იკავებდა სპეციალურ საქმეთა გამოძიების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილის და სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის საგამოძიებო დეპარტამენტის უფროსის მოადგილის თანამდებობებს.