ირაკლი კობახიძე: იმედი მინდა გამოვთქვა, რომ პარლამენტში ამერიკული "ფარას" კანონი დაიხვეწება, ვინაიდან ეს არის საკმაოდ უხეში კანონი
ჩემი დამოკიდებულება იცით ამერიკული "ფარას" კანონის მიმართ, ეს არის საკმაოდ უხეში კანონი, მე იმედი მინდა გამოვთქვა, რომ პარლამენტში დაიხვეწება ამერიკული "ფარას" კანონი და მოვა შესაბამისობაში ადამიანის უფლებების სტანდარტებთან, — ამის შესახებ ოცნების პრემიერმინისტრმა ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, პირველად ვარიანტად "ფარას" ზუსტი ანალოგის ინიცირება იყო, რა თქმა უნდა, სწორი, თუმცა ეს კანონპროექტი საჭიროებს დახვეწას.
"ეს იქნება სწორი მიდგომა. პირველად ვარიანტად "ფარას" ინიცირება იყო, რა თქმა უნდა, სწორი, თუმცა ეს კანონპროექტი საჭიროებს დახვეწას და ადამიანის უფლებების სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანას. ეს არის, ბუნებრივია, პარლამენტის საქმე", — აღნიშნა კობახიძემ.
"ოცნების" პარლამენტმა Fara-ს კანონპროექტი გამოაქვეყნა — რა წერია ამერიკულ კანონში?