ჩემი დამოკიდებულება იცით ამერიკული "ფარას" კანონის მიმართ, ეს არის საკმაოდ უხეში კანონი, მე იმედი მინდა გამოვთქვა, რომ პარლამენტში დაიხვეწება ამერიკული "ფარას" კანონი და მოვა შესაბამისობაში ადამიანის უფლებების სტანდარტებთან, — ამის შესახებ ოცნების პრემიერმინისტრმა ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, პირველად ვარიანტად "ფარას" ზუსტი ანალოგის ინიცირება იყო, რა თქმა უნდა, სწორი, თუმცა ეს კანონპროექტი საჭიროებს დახვეწას.
"ეს იქნება სწორი მიდგომა. პირველად ვარიანტად "ფარას" ინიცირება იყო, რა თქმა უნდა, სწორი, თუმცა ეს კანონპროექტი საჭიროებს დახვეწას და ადამიანის უფლებების სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანას. ეს არის, ბუნებრივია, პარლამენტის საქმე", — აღნიშნა კობახიძემ.
"ოცნების" პარლამენტმა ამერიკული FARA-ს ქართულენოვანი თარგმანი — "უცხოელი აგენტების რეგისტრაციის აქტი" დაარეგისტრირა
"ოცნების" პარლამენტმა Fara-ს კანონპროექტი გამოაქვეყნა — რა წერია ამერიკულ კანონში?
ირაკლი კობახიძე: "ფარას" ზუსტი ანალოგი კანონის მიღებას საქართველოში ალტერნატივა არ აქვს
მამუკა მდინარაძე: ჩვენ სიტყვა-სიტყვით ვთარგმნეთ ამერიკული კანონი და მომავალ კვირაში დაინიცირდება ამერიკული FARA-ს სიტყვასიტყვით ნათარგმნი ვერსია