უკრაინის დაზვერვა: რუსეთი 24 თებერვალს უკრაინაზე "გამარჯვების" გამოცხადებისთვის ემზადება
უკრაინის დაზვერვის ინფორმაციით, რუსეთი 24 თებერვალს, უკრაინასთან ომის 3 წლის თავზე "გამარჯვების" გამოცხადებისთვის ემზადება.
უფრო მეტიც, რუსეთის ფედერაციამ შესაძლოა გამოაცხადოს სავარაუდო ""ნატოზე გამარჯვებაც". ამის შესახებ უკრაინის თავდაცვის სამინისტროს სადაზვერვო მთავარი სამმართველო იტყობინება.
დაზვერვის მთავარი სამმართველოს ცნობით, რუსეთი ფართომასშტაბიანი შემოჭრის მესამე წლისთავისთვის პროპაგანდის ფართომასშტაბიან ტალღას ამზადებს. რუსეთის ფედერაციაში პროპაგანდისტებს დაევალათ "გამარჯვებული" ნარატივების პოპულარიზაცია 2025 წლის 24 თებერვლამდე.
აგრესორი სახელმწიფო რუსეთის პროპაგანდისტული არმია და სპეცსამსახურები, კრემლის ბრძანებით, აძლიერებენ ძალისხმევას უკრაინაში სასოწარკვეთილების გასაღვივებლად, ჩვენს სახელმწიფოში დესტაბილიზაციის და უკრაინის დისკრედიტაციისთვის პარტნიორ ქვეყნებში, რომლებიც კრიტიკულ სამხედრო დახმარებას უწევენ ჩვენს უსაფრთხოებისა და თავდაცვის ძალებს ოკუპანტებთან ბრძოლაში.
მთავარ ნარატივებს შორის, რომელთა პროპაგანდასაც შეეცდება რუსეთი საინფორმაციო თავდასხმების დროს, იქნება შემდეგი: "დასავლეთმა უღალატა უკრაინას", "ევროპელებისა და უკრაინელების მოსაზრებები არ ეხება არც მოსკოვს და არც ვაშინგტონს", "აშშ და რუსეთი შეთანხმდნენ ყველაფერზე უკრაინის ზურგს უკან", "უკრაინის მთავრობა უკანონოა", "უკრაინის არმია ფრონტზე კარგავს", "ამერიკელი მილიარდერი უკრაინის კორუმპირებული ჩინოვნიკები არიან".
კრემლმა დაავალა რუსეთის სადაზვერვო სამსახურებს მაქსიმალურად გამოიყენონ ტრამპის მცდელობები უკრაინაში ომის დასასრულებლად და 2025 წლის 18 თებერვალს საუდის არაბეთში ამერიკული და რუსული დელეგაციების ორმხრივი შეხვედრა მათი დივერსიული საინფორმაციო საქმიანობის დროს, - ნათქვამია უკრაინის დაზვერვის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.