ვიცით, რომ საპატრიარქოს წარმომადგენლები შეთანხმება იყო პრემიერთან და შემდგომში განისაზღვრება კონსტიტუციაში საქართველოს ეკლესია, როგორც თვითმყოფადობის საყრდენი ან საფუძველი. შესაბამისად, 26 ოქტომბერს არის უმნიშვნელოვანესი და ამავე დროს მარტივი არჩევანი — პატრიარქის ქადაგება, თუ მიხაილ როთის ლანძღა ეკლესიის მიმართ, ქართველი მეფეების პატივისცემა, თუ მეფეების მლანძღავი ბერძენიშვილის ბჟუტური, საშობაო ალილოზე მსვლელობა, თუ გეი აღლუმების ჩატარება, ქალისა და კაცის ქორწილში წასვლა, თუ კაცისა და კაცის ფართებზე სიარული, 800-წლიანი ღვინის პატივისცემა, თუ "რამდენიმეწლიანი" გვარამიას მხრიდან ღვინის შეურაცხყოფა, მონობა თუ სუვერენიტეტი, ომი თუ მშვიდობა? მე დარწმუნებული ვარ, ხალხს ამ არჩევანის გაკეთება არ შეეშლება.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს6923 ნახვა
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1846 ნახვა