LIVE: შშმ პირთა აქცია რუსთაველზე ადაპტირებულ გარემოს მოთხოვნით
ფოტო: გელა ბოჩიკაშვილი / On.ge
ამ წუთებში რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის მიმართულებით შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირდა აქცია-მსვლელობა მიმდინარეობს. დემონსტრანტები სამართლიან და არადისკრიმინაციულ მოპყრობას და ადაპტირებული გარემოს შექმნას მოითხოვენ:
"მე მინდა გაგახსენოთ ყველას, რომ ჩვენ, აქ შეკრებილები, საქართველოში მცხოვრები შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების, ერთი ან შესაძლოა 0,5 პროცენტი ვართ. გაცილებით ბევრი ადამიანი, რომელსაც ოჯახისგან და მეგობრებისგან იგივე მხარდაჭერა არ აქვს, არის შინაპატიმრობაში და ამ წუთში იმყოფება სახლში," - განაცხადა აქციის ერთ-ერთმა მონაწილემ.
"თუ ჩვენ არ გამოვედით და არ გამოვთქვით პროტესტი, თუ ჩვენ ვინმე არ შევაწუხეთ, არც ერთი ხელისუფლებას აშშ-დან დაწყებული, ევროპის არც ერთ ქვეყანაში, აქტივიზმის გარეშე არ მომხდარა შშმ პირთა უფლებების დაცვა. ამიტომ ძალიან გთხოვთ, ვიყოთ აქტიურები. ყველგან, სადაც არ უნდა მივიდეთ, მოვითხოვოთ ადატპტირებული გარემო", - ითქვა აქციაზე.