უკრაინელი გმირები ყოველდღიურად სწირავენ სიცოცხლეს რუსული აგრესიის შესაჩერებლად. და ამიტომაა, რომ სამყაროს აქვს მკაფიო მორალური ვალდებულება ჩვენი ჯარისკაცების, თითოეული მათგანის მიმართ, ვინც ამჟამად ბრძოლაშია და იცავს თავისუფლებას. ეს მოვალეობაა სამართლიანობის აღდგენის, ტერორისტული სახელმწიფოსა და მისი ხელმძღვანელობის პასუხისგებაში მიცემის. და ასეც იქნება.
მადლობას ვუხდი უკრაინის ყველა პარტნიორს — თითოეულ ლიდერს, თითოეულ პოლიტიკოსს, დამხმარე სახელმწიფოს ყველა საზოგადო მოღვაწეს — იმისთვის, რომ გაიგეს ფასი, რომელსაც უკრაინელი ხალხი იხდის თავისი და ყველა ევროპელის თავისუფლებისთვის. დიდება ყველას, ვინც ახლა იბრძვის უკრაინისთვის! მადლობა ყველას, ვინც აახლოებს ჩვენი ხალხის გამარჯვებას და ისტორიულ სასჯელებს რუსული აგრესიის ორგანიზატორებსა და დამნაშავეებს! მარადიული ხსოვნა და პატივისცემა ყველას, ვინც სიცოცხლე გაწირა უკრაინისა და ჩვენი ხალხის გადარჩენისთვის!
დიდება უკრაინას!