საქართველოს პრემიერმინისტრი, ირაკლი ღარიბაშვილი იმალება ჩირგვებში
ადამიანი, რომელიც მოწამლული არის, ეჭვი არის, რომ მოწამლულია დარიშხანით, თურმე გადარჩება თუ არა, ეს არის ღმერთის ნება. თვითონ დალიოს ერთი დარიშხანი ღარიბაშვილმა და დაელოდოს ღმერთის ნებას, რა მოხდება, თუ ასეთი ექსპერიმენტის ჩატარება უნდათ.
პირდაპირ ვიტყვი, მან მითითება გასცა, რომ არანაირი სასამართლო არ იქნება, ეს არის ფარსი, რომ სააკაშვილის კანონით გათვალისწინებული შეღავათები, ჯანმრთელობის მძიმე მდგომარეობის გამო, მისთვის არ გავრცელდება. აი, ეს თქვა ერთი ერთში ღარიბაშვილმა. ეს არის ქართული ოცნების ბინძური პროპაგანდა სააკაშვილის წინააღმდეგ და იმეორებენ ზვიად გამსახურდიასთან დაკავშირებულ ცნობილ შეთქმულებას, რომ თურმე პრეზიდენტმა თავი მოიკლა.
განაცხადა სტრატეგია აღმაშენებლის დეპუტატმა, პაატა მანჯგალაძემ მთავართან განაცხადა. გუშინ სააკაშვილზე დასმული კითხვის საპასუხოდ, ირაკლი ღარიბაშვილმა თქვა, რომ "ჩვენი სიცოცხლე ღმერთს აბარია" და ვერავისზე პასუხისმგებელი ის ვერ იქნება.