არავინ დაგაჯეროთ, რომ სახელმწიფო არ იდგება თქვენ გვერდით — იონათამიშვილი ინსპექტორის სამსახურის თანამშრომლებს
სახელმწიფო ინსპექტორის გაუქმების შესახებ კანონპროექტის ერთ-ერთი ავტორი, რატი იონათამიშვილი უწყების თანამშრომლებს არწმუნებს, რომ სახელმწიფო მათ გვერდით დაუდგება. ის მათ მოუწოდებს, რომ სპეკულაციებს არ აყვნენ და საწინააღმდეგოში არავის დაუჯერონ.
"ფაქტობრივად, ერთის ნაცვლად იქნება ორი უწყება, სადაც კიდევ უფრო ემატება გარკვეული რეგულაციები და ვალდებულებები და ამ საკითხთან დაკავშირებით ცხადია, მათზე გამოცდილი კადრები არც არსებობს ჩვენს ქეყანაში და მნიშვნელოვანია, იმიტომ, რომ ძალიან ბერვი სპეკულაცია გვესმის ამასთან დაკავშირებით, სხვადასხვა მხარეების მხრიდან და ეს სპეკულაციები უნდა დავასრულოთ, არავინ დაგაჯეროთ, რომ სახელმწიფო არ იდგება თქვენს გვერდით", — განაცხადა მან.
გუშინ, 27 ნოემბერს ბიუროს სხდომაზე, ოპოზიციის წინააღმდეგობის მიუხედავად, სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის გაუქმებაზე კანონპროექტის დაჩქარებული წესით განხილვას დაუჭირეს მხარი.
ამავე სხდომაზე სხდომაზე ლელოს წევრმა, ანა ნაცვლიშვილმა კანონპროექტის ალტერნატიული ვერსიის წინადადება დააყენა. როგორც ნაცვლიშვილმა განაცხადა, თუკი მათი წინადადების განსახილველად ბიუროს სხდომა არ ჩატარდებოდა, ეს რეგლამენტით გარანტირებული უფლებამოსილების წართმევად იქნებოდა აღქმული.
დღეს, ბიუროს სხდომა, სადაც ალტერნატიული წინადადება უნდა განხილულიყო, ქვორუმის არარსებობის გამო ჩაიშალა. ქართული ოცნების აღმასრულებელი მდივნის, მამუკა მდინარაძის განცხადებით, ბიუროს სხდომის ჩავარდნა შეგნებული ნაბიჯი იყო და ეს მათი მხრიდან ოპოზიციის მიმართ გადადგმული პოლიტიკური სვლაა.