მდგომარეობა სტაბილურია, გართულებები არ აქვს — ენდოკრინოლოგი სააკაშვილზე
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / მიხეილ სააკაშვილი / FB
მიხეილ სააკაშვილის მდგომარეობა სტაბილურია და ამ ეტაპზე გართულებები არ აქვს. ამის შესახებ ინფორმაციას ენდოკრინოლოგი ელენე გიორგაძე ავრცელებს, რომელიც მთელი დღის განმავლობაში გორის სამხედრო ჰოსპიტალში, ექსპრეზიდენტთან იმყოფებოდა.
"დღეს წნევა ჰქონდა სტაბილური, ისე, რომ არც ერთხელ არ დაგვჭირდა არანაირი პრეპარატის დამატება [...] ყველაზე მეტად გვეშინოდა პირველი სამი დღის. გართულებები ახლა ნამდვილად არ აქვს", — განაცხადა გიორგაძემ.
მასთან ერთად, სააკაშვილის მდგომარეობას მთელი დღის განმავლობაში აკვირდებოდა რეანიმატოლოგი ინეზა სულამანიძეც.
"მისი მდგომაროება არის სტაბილური. ის ყველა იმ დატვირთვას, რასაც ქალბატონი ელენეს რეკომენდაციით ვაძლევთ, ყველაფერს იტანს [...] ქალბატონი ელენეს მეთვალყურეობით, ის აკონტროლებს ყველა ულუფას, საათობრივად, შემადგენლობას, დამზადების ტექნოლოგიას და ა.შ. რამდენიმე დღე, რასაკვირველია, საყურადღებოა", — განაცხადა სულამანიძემ გორის სამხედრო ჰოსპიტალის დატოვების შემდეგ.
მისივე ინფორმაციით, სააკაშვილის პალატის ფანჯრის გაღების საშუალება აქვს. იქამდე ვრცელდებოდა ინფორმაცია, რომ ბადრაგი მას ფანჯრის გაღების საშუალებას არ აძლევდა.
როგორც გიორგაძე, ისე სულამანიძე ხვალ დილიდან ისევ გააგრძელებენ გორის სამხედრო ჰოსპიტალში მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მონიტორინგს.