მე-18 დაპირებაა, ყოველი არჩევნების წინ ხან ზღვით გადმოდის, ხან ჰაერით — ყაველაშვილი სააკაშვილზე
ფოტო: On.ge / გვანცა ნემსაძე
ქართული ოცნების დეპუტატის, მიხეილ ყაველაშვილის თქმით, საქათველოს ექსპრეზიდენტმა, მიხეილ სააკაშვილმა ქვეყანაში ჩამოსვლის დაპირება 18-ჯერ გასცა და ყოველი არჩევნების წინ "ხან ზღვით და ხან ჰაერით" აანონსებს ჩამოსვლას. მისი თქმით, ის სააკაშვილის ჩამოსვლა-არჩამოსვლაზე არ ფიქრობს.
"გულთმისანი არა ვარ, რას იზამს ეს ადამიანი. ნამდვილად არ ვფიქრობ მის ჩამოსვლაზე და არ ჩამოსვლაზე. თუ ჩამოვა, კანონი უნდა აღსრულდეს, ეს ყველამ ვიცით.
ეს სპეკულაციები, რომელსაც აწარმოებენ წინასაარჩევნოდ, რა თქმა უნდა, ყველამ ვიცით, რომ ეს ემსახურება არჩევნების თემას, ყოველთვის ჩნდება არჩევნების წინ, ალბათ დააკვირდება სიტუაციას, როგორი გარემო იქნება და იმის მიხედით იმოქმედებს", — აცხადებს ყაველაშვილი.
დღეს, 28 სექტემბერს საქართველოს პრემიერმინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა მიხეილ სააკაშვილის საქართველოში ჩამოსვლაზე თქვა, რომ ქვეყანაში ასი ათასობით მასზე გამწარებული ადამიანი დახვდება.