დროა სუს-ის წინააღმდეგ სამართლებრივ დავას იწყებს
პარტია დროა 13 სექტემბერს გავრცელებულ ჩანაწერებთან დაკავშირებით სუს-ის წინააღმდეგ სამართლებრივ დავას იწყებს. პარტია, ასევე, ყველა პოლიტიკოსს, არასამთავრობო ორგანიზაციასა და იურისტს ერთიანი ბრძოლისკენ მოუწოდებს, რათა ერთიანი სამართლებრივი ტაქტიკა შეიქმნას.
"ვაპირებ, ამ უდიდესი ბოროტების წინააღმდეგ ბრძოლას და მოვუწოდებ ყველა ჩვენს მეგობარს, საქართველოს მოქალაქეებს, ასეთი ძალიან ბევრია, რომ ყველამ ერთად დავიწყოთ სამართლებრივი პროცესი, რომელიც, საბოლოო ჯამში, მივა სტრასბურგამდე. შევქმნათ მნიშვნელოვანი პრეცედენტი, რომ საქართველოში საქართველოს მოქალაქეები, არცერთ ეტაპზე არ ეგუებიან და არც არასდროს შეეგუებიან ჩაწერებს", — აცხადებს დროას ლიდერი ელენე ხოშტარია.
მისივე თქმით, მას არ აქვს ილუზია, რომ საქართველოში ამ სამართლებრივ ბრძოლას ექნება აზრი, მაგრამ აღნიშნავს, რომ ეს პროტესტის ძალიან დიდი აქტი იქნება.