სამწუხაროა, რომ ჟურნალისტის პროვოკაციის გამო დაშავდა ოპერატორი — კობახიძე ქარელში მომხდარზე
ქართული ოცნების თავმჯდომარე, ირაკლი კობახიძე ამტკიცებს, რომ მთავარი არხის ოპერატორი ჟურნალისტის წინასწარ დაგეგმილი პროვოკაციის გამო დაშავდა. მისი თქმით, არხის დირექტორი ნიკა გვარამია სიცრუეს ავრცელებს, როდესაც ამბობს, რომ მისი თანამშრომელი მეორე სართულიდან გადააგდეს.
"პირველ რიგში, ძალიან სამწუხაროა, რომ კონკრეტული ჟურნალისტის წინასწარ დაგეგმილი პროვოკაციის გამო დაშავდა ოპერატორი [...] რაც მოხდა რეალურად, არის მძიმე, თავისი პროვოკაციით და შემდეგ თავისი გაფორმებით. გაფორმებას რაც შეეხება, გაავრცელეს ასეთი ინფორმაცია, მას შემდეგ რაც მოხდა ეს ფაქტი, რომ თითქოს მეორე სართულიდან გადააგდეს ოპერატორი და რომ ის იყო მძიმე მდგომარეობაში.
სინამდვილეში მოხდა ის, რომ იყო მისული კონკრეტული ჟურნალისტი ოპერატორთან ერთად ქარელის ოფისში და იმ დროს, როდესაც ხდებოდა გადაღება, ოპერატორმა მოაჯირზე წონასწორობა ვერ შეინარჩუნა და გადავარდა, რასთან დაკავშირებითაც იმედი გვაქვს, რომ კონკრეტული ჩანაწერებიც იქნება", — აცხადებს კობახიძე.