6 ივლისი — პრიმაკოვის რუსულ-ქართული ურთიერთობის ცენტრის ხელმძღვანელის დიმიტრი ლორთქიფანიძის, qadageba.ge-ის ლაივები, “ალტ-ინფოს” წამყვანის, ზურა მახარაძის გამოსვლები; რუსული ტელეარხ РБК-ს ვიდეო, სათაურით :”ქვებით და ჯოხებით. პროტესტანტები გეი-აღლუმის წინააღმდეგ”; აქციის მონაწილე ძალადობრივი ჯგუფების ფოტო რუსთაველის გამზირიდან, ერთ-ერთი მხარდამჭერის კომენტარით:
“აყროლებული კარვებისგან გაიწმინდა”...
“ტელევიაზია-ჟურნალისტებს ცხვირში მოხვდა იმ ანტისახელმწიფოებრივი მოქმედებების გამო, რასაც უკვე წლებია აკეთებენ”,
“სოროსის დაფინანსებული არასამთავრობო ორგანიზაციებს დანახეს, რამდენი ფულიც არ უნდა გადმოურიცხონ ქვეყნის გამყიდველებს, წყალში გადაყრილია და დიდი რესურსები გაუნადგურეს”.
7 ივლისი — “ALT ინფორმაციის” პოსტი ევროკავშირის დროშის ვანდალურად განადგურების შესახებ, დუგინმა შემდეგი კომენტარით გააზიარა: “საქართველო, რომლითაც აღტაცებული ვარ” (Georgia I admire).
7 ივლისს დუგინმა ასევე გააზიარა “თბილისი პრაიდის” ოფისში 5 ივლისს შეჭრისა და ლგბტ დროშის ჩამოხსნის კადრები; 6 ივლისს პარლამენტთან სამოქალაქო აქტივისტების მდუმარე აქციის საპირისპიროდ ძალადობრივი ჯგუფების შეკრების ამსახველი დიმიტრი ლორთქიფანიძის ლაივი და სხვათა პოსტები, ასევე კონტრაქციის სხვადასხვა მხარდამჭერების პოსტები.
8 ივლისი — გიორგი კოპაძის პოსტი, რომელშიც მითითებული იყო ზურა მახარაძის საბანკო ანგარიშის ნომერი, კონტრაქციაზე ძალადობრივი ქმედებების გამო დაკავებულთა დასახმარებლად.
9 ივლისი — “ალტ-ინფოს” წევრებისა და მხარდამჭერების ფოტო და ლაივი აქციიდან.
10 ივლისი — “ალტ-ინფოს” წამყვანის ზურა მახარაძის 2014 წლის ვიდეო, რომელშიც ის საუბრობს, თუ როგორ ისწავლა ბავშვობაში დაჩაგრულმა ძალადობის მართვა.
12 ივლისი — დუგინის კომენტარი და პოზიტიური შეფასება საქართველოში განვითარებულ მოვლენებზე, სადაც მან აღნიშნა, რომ ქართველები სასწორის პინას მათკენ (რუსეთისკენ) ხრიან: “ქართველები თავიანთი ჰეროიკული ქმედებებით მსოფლიო წონასწორობას ცვლიან და სასწორის პინას ჩვენს მხარეს ხრიან. მე გულწრფელად აღფრთოვანებული ვარ ამ ხალხით.”
12 ივლისსვე დუგინმა ასევე გააზიარა პოსტი, რომელიც 5 ივლისის მოვლენების გამო პარლამენტში ოპოზიციის პროტესტს და ფიზიკურ დაპირისპირებას ასახავდა.
17 ივლისი — დუგინმა გააზიარა იმ შოთა გიორგის ძე მამულაშვილის კონტრაქციასთან დაკავშირებული პოსტი, რომელმაც ევროკავშირის დროშა ალტ-ინფოს მოწოდების შემდეგ 25 ივლისს დემონსტრაციულად დაწვა და რუსეთთან პირდაპირ დიალოგზე მოწოდებაც გაახმოვანა.
15, 16 და 17 ივლისი — დუგინი აქტიურად აზიარებდა “ალტ-ინფოს” დამფუძნებლებისა და წამყვანების 5 ივლისის ძალადობასთან დაკავშირებით პროკურატურაში გამოკითხვაზე დაბარების მასალებს, ასევე სხვადასხვა მედიებში ალტ-ინფოს წამყვანის ზურაბ მახარაძის შეფასებებს.
ალექსანდრ დუგინი
ალექსანდრ დუგინი ევრაზიანისტული მოძრაობის დამფუძნებელი და ულტრანაციონალისტი ფილოსოფოსია. დუგინის ევრაზიული იდეა რუსეთის ექსპანსიასა და ევრაზიულ კონტინენტზე რუსეთის უპირატეს სულიერ-პოლიტიკურ როლს უჭერს მხარს და რუსულ ორთოდოქსულ ხედვაზეა დაფუძნებული. 2015-2016 წლებში, ალექსანდრ დუგინი კონსტანტინ მალოფეევის მფლობელობაში მყოფი ულტრამემარჯვენე ტელეკომპანია Царьград TV-ს რედაქციის ხელმძღვანელიც იყო.
დუგინი მიიჩნევს, რომ ევრაზიის კონტინენტი ქვეყნების ერთგვარი ფედერაცია უნდა იყოს, რომელსაც რუსეთი ლიდერობს. ევრაზიული პროექტის პოტენციურ მოკავშირეებად ალექსანდრ დუგინი თეთრ ნაციონალისტებს მიიჩნევს, რადგან ისინი ტრადიციონალისტები არიან. ყირიმის კონფლიქტში ჩართულობის და უკრაინის სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის წინააღმდეგ განხორციელებული ქმედებების გამო, ფილოსოფოსი აშშ-ის მიერ სანქცირებული პირების სიაშია. აღსანიშნავია ისიც, რომ დუგინი აქტიურად უჭერს მხარს აფხაზეთისა და ე.წ სამხრეთ ოსეთის დამოუკიდებლობას. 2008 წლის 8 აგვისტოს, რუსულ რადიო “ეხო მოკსვისათვის” მიცემულ ინტერვიუში იგი აღნიშნავდა, რომ ქართველები ოსი ხალხის გენოციდს ახდენდნენ. მოგვიანებით, 2010 წელს კი განაცხადა, რომ საქართველოს არ უნდა ჰქონდეს ტერიტორიების დაბრუნების ილუზია, ხოლო რუსეთთან მჭიდრო თანამშრომლობა იმისთვისაა საჭირო, რომ მეტი ტერიტორიები არ დაკარგოს.
ალექსანდრ დუგინს კავშირი აქვს მსოფლიო საოჯახო კონგრესთან. საქართველოში მსოფლიო საოჯახო კონგრესის წარმომადგენელი, ბიზნესმენი ლევან ვასაძე კი დუგინთან ურთიერთობას არ უარყოფს და იმასაც აღნიშნავს, რომ მას საქართველოზე აზრი შეაცვლევინა.
საყურადღებოა ისიც, რომ ძალადობრივი ჯგუფების მხარდამჭერი პოსტების გაზიარების გარდა ალექსანდრ დუგინი “ალტ-ინფოს” ეთერშიც ჩნდებოდა და კრემლის სტრატეგიას საქართველოსთან მიმართებით ახმოვანებდა. მისი პოსტები ALT-TV-ს ფეისბუქ გვერდზე დასპონსორებული სახით ჩნდებოდა.