"ოცნების" თქმით, თუ მედია პარლამენტში პროტესტს არ შეწყვეტს, გომელაურის მოსმენა გადაიდება
ფოტო: ხატია ღოღობერიძე/On.ge
ქართული ოცნების დეპუტატები აცხადებენ, რომ თუ მედია პარლამენტში პროტესტს არ შეწყვეტს, შს მინისტრის, ვახტანგ გომელაურის მოსმენა გადაიდება. თავდაპირველად ეს იდეა პარლამენტის თავმჯდომარემ, კახა კუჭავამ გააჟღერა. შემდეგ, ჟურნალისტებთან ამ საკითხზე სასაუბროდ პარლამენტის მანდატურის სამსახურის თანამშრომელი მივიდა.
ამ იდეას მხარს უჭერს ქართული ოცნების დეპუტატი ირაკლი ზარქუაც.
"რაც მოხდა, ეს არის პროტესტი, თქვენ გამოხატეთ, კი ბატონო, გაქვთ ამის უფლება, მათ შორის ჟურნალისტებს. ახლა, არის თხოვნა, რომ კონსტრუქციულ რეჟიმში გავაგრძელოთ [...] ეს ბანერი, თუ არის შესაძლებლობა, რომ დროებით ჩამოვხსნათ და გავაგრძელოთ, მოვუსმინოთ [მინისტრს] და თქვენ არავინ გიშლით, რომ თქვენი პროტესტი გამოხატოთ", — განუცხადა ჟურნალისტებს ირაკლი ზარქუამ.
დღეს ვახტანგ გომელაურის საპარლამენტო მოსმენა იყო დაგეგმილი, თუმცა პლენარული სხდომა ამ დრომდე შეჩერებულია. მინისტრის სიტყვით გამოსვლის დაწყებისთანავე ჟურნალისტებმა პლენარული სხდომის დარბაზში გადმოფინეს ბანერი წარწერით — "დასაჯეთ მოძალადეები".