ძალადობრივ კონტრაქციაზე, TV პირველის ოპერატორზე თავდასხმისთვის შსს-მ კიდევ ერთი პირი დააკავა
ფოტო: ხატია ღოღობერიძე / On.ge
ჟურნალისტისთვის პროფესიულ საქმიანობაში ძალადობის მუქარით, უკანონოდ ხელის შეშლის, ძალადობითა და ძალადობის მუქარით დევნის და ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ბრალდებით შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ერთი პირი დააკავა. ბრალდებული 24 წლისაა და უწყების ცნობით, წარსულშიცაა ნასამართლევი.
"თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, თბილისი პრაიდის საწინააღმდეგოდ გამართული აქციის მიმდინარეობის დროს, რევაზ თაბუკაშვილისა და გიორგი ჭანტურიას ქუჩების კვეთაზე, TV პირველის ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა.
სამართალდამცველებმა, 14 ივლისს, 1988 წელს დაბადებული ვ.ბ. დააკავეს, რომელმაც TV პირველის ოპერატორს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა", — ვკითხულობთ შსს-ს განცხადებაში.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 154-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, 156-ე მუხლის მე -2 ნაწილის ა ქვეპუნქტით და 225-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს.
- ფალავანდიშვილის მტკიცებით, კანონმორჩილია, თუ ეს კანონი "ათ მცნებას არ ეწინააღმდეგება"