ეს იყო დღეს პრემიერის განცხადება, რომ დაარბიონ ყველა თავისუფალი მოქალაქე — ხათუნა სამნიძე
ფოტო: ანა ვახტანგაძე/On.ge
საპარლამენტო ოპოზიციის წარმომადგენლის, ხათუნა სამნიძის, განცხადებით, პრემიერის განცხადებამ პირდაპირ წაახალისა და პრაქტიკულად მოუწოდა მოძალადე ძალებს, რომ დაიწყონ დაპირისპირება და თავდასხმა, დაარბიონ ყველა თავისუფალი მოქალაქე. ამის შესახებ მან რუსთაველზე განვითარებული მოვლენებთან დაკავშირებით ოპოზიციის ერთობლივ ბრიფინგზე განაცხადა.
"პრემიერის განცხადებამ პირდაპირ წაახალისა და პრაქტიკულად მოუწოდა მოძალადე ძალებს, რომლებიც შეკრებილნი არიან რუსთაველზე, რომ დაიწყონ დაპირისპირება და თავდასხმა. დიდი ხანია, ხელისუფლებას უნდა, რომ კარვები არ იყოს პარლამენტის წინ და კარგად გამოიყენეს ეს მოძალადე ჯგუფები. დღეს კიდევ ერთხელ დადასტურდა, რომ ეს ხელისუფლება პირდაპირ კავშირშია, ერთობლივად აორგანიზებს პუტინისტურ, პრორუსულ ძალებთან ერთად, რომ ამ ქვეყანაში არ იყოს თავისუფალი მოქალაქისთვის შესაძლებლობა, რომ გამოიყენონ თავისი კონსტიტუციური უფლება. ეს იყო დღეს პრემიერის განცხადება, რომ დაარბიონ ყველა თავისუფალი მოქალაქე", — განაცხადა ხათუნა სამნიძემ.
ოპოზიცია მოუწოდებს შსს-ს, განახორციელოს თავისი ვალდებულება და დაიცვან მოქალაქეების უსაფრთხოება.