ვპირდები თბილისელებს, რომ საზოგადოებრივი ტრანსპორტის თვალსაზრისით პრობლემა არასდროს დადგება — კალაძე
"ვპირდები თბილისელებს, რომ საზოგადოებრივი ტრანსპორტის თვალსაზრისით, ამ ქალაქში პრობლემა არასდროს დადგება", — ამის შესახებ ქალაქოს მერმა, კახა კალაძემ სატრანსპორტო პოლიტიკის ანგარიშის პრეზენტაციაზე განაცხადა.
როგორც კალაძემ განაცხადა, მათი პოლიტიკის მიზანია, საზოგადოებრივი ტრანსპორტი რაც შეიძლება მეტმა ადამიანმა გამოიყენოს. ამის ფარგლებში კი საზოგადოებრივი ტრანსპორტის მოცდის დრო საშუალოდ 4 წუთამდე შემცირდება.
"ჩვენ გვახსოვს წლების განმავლობაში ქალაქში როგორი საზოგადოებრივი ტრანსპორტი მოძრაობდა. კერძო ავტომობილების რაოდენობის გაზრდა ამანაც განაპირობა. თუმცა, ე. წ. ყვითელი ავტობუსების შემოყვანამაც მნიშვნელოვანი როლი ითამაშა, რადგან ეს იყო ის დრო, როდესაც არსებული საზოგადოებრივი ტრანსპორტი გაუბედურებული იყო", — აღნიშნა კალაძემ.
როგორც პრეზენტაციაზე ვიცე-მერმა, ირაკლი ხმალაძემ აღნიშნა, დედაქალაქში კიდევ 380 ერთეული ავტობუსი და 700 ერთეული მიკროავტობუსი შემოვა.