მდინარაძის თქმით, ქართული ოცნება მზადაა ხელი მოაწეროს შეთანხმების ტექსტს "მცირედი შესწორებებით"
ქართული ოცნების ერთ-ერთი ლიდერის, მამუკა მდინარაძის თქმით, ქართული ოცნება მზად არის მედიატორის მიერ შემოთავაზებულ პუნქტებზე "მცირედი შესწორებებით" ხელი მოაწეროს.
"პრინციპიში, საბოლოო ჯამში, ქართული ოცნება მზად იყო და არის იმ პუნქტებზე ხელის მოსაწერად, რაც იყო, მცირედი შესწორებებით და აქ საუბარია მხოლოდ ისეთ დეტალებზე, რაც მაგალითად, ევროკავშირის არც ერთ ქვეყანაში არ არის: 2/3-ზე და ა.შ", — განაცხადა მან.
მისივე თქმით, ოპოზიცია აყენებდა "ულტიმატუმს" და არ იყო მზად კომპრომისული ნაბიჯის გადმოსაგდმელად.
"იქ იყო 20-ზე მეტი პუნქტი, ქვეპუნქტებად ჩაშლილი, ამათგან 3-ზე თუ 4-ზე მაქსიმუმ იყო სადისკუსიო, სამსჯელო, თუმცა აქამდე საქმე ნამდვილად არ მისულა. არათუ სამსჯელო თემებზე, არამედ ყველაზე მთავარ თემებზე, რომლებსაც ისინი აყენებდნენ ულტიმატუმების სახით, 1 ნაბიჯიც კი არ გადმოიდგა, არათუ კომპრომისული, საერთოდ განხილვაც არ შედგა — მაგალითად ვადამდელი არჩევნების გარეშე, მაგალითად, რურუას გათავისუფლების გარეშე და ა.შ.", — განაცხადა მან.