გახარია არწმუნებდა უმრავლესობის წევრებს, რომ მელიას საქმეზე სამართალი უნდა აღსრულებულიყო — სამხარაძე
ქართული ოცნების დეპუტატის, ნიკოლოზ სამხარაძის განცხადებით, ნიკა მელიასთან დაკავშირებით გუნდში იყო აზრთა სხვადასხვაობა, თუმცა გიორგი გახარია უმრავლესობის წევრებს არწმუნებდა, რომ ამ საქმეში სამართალი უნდა აღსრულებულიყო.
"ნიკა მელიასთან დაკავშირებით აზრთა სხვადასხვაობა გუნდში იყო, თუმცა გიორგი გახარია იყო ის ადამიანი, რომელიც არწმუნებდა ყველა დანარჩენ წევრს უმრავლესობისა, რომ ნიკა მელიას საქმეში უნდა აღსრულებულიყო სამართალი. ამას დაგიდასტურებთ უმრავლესობის 90-ივე წევრი, რომელიც იყო უმრავლესობის სხდომაზე. გიორგი გახარია იყო ერთ-ერთი მთავარი მომხრე ამ ყველაფრის, შესაბამისად სწორედ ამიტომ არის ჩემთვის გასაკვირი და მოულოდნელი", — განაცხადა სამხარაძემ.
დღეს, 18 თებერვალს საქართველოს პრემიერმინისტრი, გიორგი გახარია გადადგა. გახარიას გადადგომიდან რამდენიმე წუთში კი, შსს-მ მელიას საქმეზე დაგეგმილი ღონისძიება "დროებით" გადადო.
ამის შემდეგ განცხადება გაკეთდა ქართულ ოცნებაშიც. პარტიის თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, ქართულ ოცნებაში ხვალ პოლიტსაბჭოს სხდომა გაიმართება, სადაც პრემიერმინისტრობის კანდიდატზე იმსჯელებენ.