გადახდაც მოუწევს და პასუხისგებაც, რაც არ უნდა იბაქიბუქოს — ყაველაშვილი მელიაზე
ფოტო: ლანა კოკაია / On.ge
ქართული ოცნების დეპუტატის, მიხეილ ყაველაშვილის განცხადებით, ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ლიდერს, ნიკა მელიას მისთვის დაწესებული გირაოს გადახდაც მოუწევს და პასუხისგებაც.
"ეს ადამიანი, რომელიც პოლიტიკური ლიდერი გახდა დღეს, ნიკანორ მელიაზე მაქვს საუბარი, პირდაპირ ეთერში, ხომ ყველას გვესმის, რატომ აკეთებს ამას, რომ არღვევს კანონს და ვერ დამიჭერენო, არ აქვთ უფლებაო. ვერც ერთი ადამიანი.. გადახდაც მოუწევს და პასუხისგებაც მოუწევს. რაც არ უნდა იბაქიბუქოს, ესეც ხელოვნურად შექმნილი ტიპაჟია. ერთი და იგივე ნარატივი აქვს ამ კაცს. არ მახსოვს, მელიას გამოჩენა რამე კონსტრუქციულ დიალოგში ან წყნარ საუბარში. არ არსებობს", — განაცხადა ყაველაშვილმა.
5 თებერვალს, გენერალურ პროკურატურაში განაცხადეს, რომ ნიკა მელიას აღმკვეთი ღონისიძიების, გირაოს პირობების შესრულებისთვის ერთკვირიან ვადას აძლევენ. თანხის გადაუხდელობის შემთხვევაში პროკურატურა სასამართლოს აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობით შეცვლის თაობაზე მიმართავს.
მელია აცხადებს, რომ პროკურატურის მიერ მოთხოვნილ გირაოს არ გადაიხდის.