პროკურატურა მელიას გირაოს გადასახდელად ერთკვირიან ვადას აძლევს, შემდეგ პატიმრობას მოითხოვს
ფოტო: ანა მსხალაძე / On.ge
საქართველოს გენერალურ პროკურატურაში აცხადებენ, რომ აღკვეთის ღონისძიების, გირაოს პირობების შეუსრულებლობის შესახებ გაფრთხილების მიზნით ნიკა მელია დაიბარეს. უწყების ცნობით, "მიუხედავად იმისა, რომ ბრალდებულ ნიკა მელიას საკუთრებაში გააჩნია უძრავი ქონება, რომელიც გირაოს უზრუნველსაყოფად საკმარისია, აღკვეთის ღონისძიების პირობა არ შეასრულა". ამიტომ, პროკურატურა მას ერთკვირიან ვადას აძლევს, თანხის გადაუხდელობის შემთხვევაში კი, პროკურატურა სასამართლოს აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობით შეცვლის თაობაზე მიმართავს.
"ნიკანორ მელიასთან გაფორმდება ოქმი, რომლის მიხედვითაც მას გირაოს თანხის გადასახდელად მიეცემა დამატებით ერთკვირიანი ვადა. ასევე, განემარტება, რომ გირაოს თანხის გადაუხდელობის შემთხვევაში, ან თუ იგი გირაოს თანხას ექვივალენტური უძრავი ქონებით არ უზრუნველყოფს, ბრალდების მხარე მიმართავს სასამართლოს მის მიმართ შერჩეული აღკვეთის ღონისძიების პატიმრობით შეცვლის თაობაზე.
თბილისის საქალაქო სასამართლოს განჩინებით, ნიკანორ მელიას გირაოს გაზრდილი ოდენობის — 40 000 ლარის გადახდის ვადად 50 დღე განესაზღვრა. ასევე, მას აეკრძალა ბრალდების მხარის წინასწარი ინფორმირებისა და თანხმობის გარეშე სახელმწიფო საზღვრის გადაკვეთა. ", — აცხადებენ უწყებაში.