ბლოკის პოზიცია უცვლელია, მაგრამ ეს არის ბატონი გრიგოლის პერსონალური პოზიცია — კორძაია
გაერთიანებული ოპოზიციის ენმ — ძალა ერთობაშიას წევრის, თამარ კორძაიას თქმით, გრიგოლ ვაშაძის განცხადება მის პერსონალურ პოზიციას გამოხატავს და არა ბლოკის.
"ბლოკის პოზიცია უცვლელია, მაგრამ ეს არის ბატონი გრიგოლის პერსონალური პოზიცია, რაც, ასევე, გასათვალისწინებელია ჩვენთვისაც, ყველასთვის, მაგრამ ყველაზე მნიშვნელოვანია და გასათვალისწინებელია ხელისუფლებისათვის, რადგან ჩვენ ახლა მოვისმინეთ არჩილ თალაკვაძის თავხედური, მშვიდი ტონით გაკეთებული განცხადება, როდესაც ისინი ამბობენ, რომ ჩვენ პატივი უნდა ვცეთ ქართველი ხალხის ნებას და უნდა შევიდეთ პარლამენტში, მაგრამ ეს ქართველი ხალხის ნება, რომ გამოუცნობი გახადა სწორედ ქართულმა ოცნებამ და ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ რომ გაანადგურა საერთოდ ყველა შანსი იმისა, რომ სწორად დავთვალოთ, ეს ავიწყდებათ მათ", — განაცხადა კორძაიამ.
დღეს გავრცელდა ენმ-ის თავმჯდომარის, გრიგოლ ვაშაძის განცხადება სადაც ის პოლიტიკურ პარტიებს მოუწოდებს, პროცესი მშვიდობიან მაგიდასთან გადაიტანონ და ჩაანაცვლონ ქუჩა ყველა დონის საკანონმდებლო ორგანოების ტრიბუნით. განცხადების ნამდვილობა On.ge-სთან პრესსამსახურმა დაადასტურა.