პროკურორის თქმით, ფურცხვანიძე სატელიტის ფოტოების წყაროს ვერ ასახელებს
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / მაესტრო
პროკურორ დავით გუმბერიძის თქმით, დავით ფურცხვანიძე, ვინც თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახის ადვოკატს ე.წ. სატელიტის კადრები მიაწოდა, მათი წარმომავლობის წყაროს ვერ ასახელებს. დავით ფურცხვანიძე უკვე რამდენიმე საათია მაგისტრი მოსამართლის წინაშე იკითხება.
როგორც პროკურორი განმარტავს, ფურცხვანიძის პასუხი ზოგადია და არც იმ ქვეყანას და არც პიროვნებას ასახელებს, ვისგანაც შეიძლება ფოტო მიეღო.
"საუბარი იყო რამდენიმე კომპანიაზე, თუმცა, როდესაც ჩვენ ჩავეძიეთ და კონკრეტულად მოვითხოვეთ, რომელი კომპანიისგან მიიღო ინფორმაცია, დავით ფურცხვანიძე იწყებს გაურკვეველი კომპანიების დასახელებას, რომელიც შესაძლებელია, ასევე იყოს კავშირში ამ კომპანიასთან. ამიტომ ვერ ასახელებს, რომელი შეიძლება იყოს ინფორმაციის გამცემი", — განაცხადა გუმბერიძემ.
ამ ინფორმაციის გავრცელების შემდეგ მიხეილ რამიშვილი ამბობდა, რომ არ დაასახელებდა ფოტოს წყაროს, სანამ პროკურატურის დასკვნა არ გახდებოდა ცნობილი. 18 სექტემბერს პროკურატურაში განაცხადეს, რომ ექსპერტიზის დასკვნით ფოტოები დამონტაჟებული და ყალბია. მათი თქმით, ამაზე სამართლებრივი რეაგირება ექნებათ.
ამის შემდეგ რამიშვილმა დაასახელა წყარო, რომელიც დავით ფურცხვანიძე აღმოჩნდა.
თვითონ ფურცხვანიძე ამტკიცებს, რომ ფოტო ავთენტურია და ის ანონიმურმა წყარომ მიაწოდა, რომლის ვინაობასაც ტელევიზიით ვერ დაასახელებს. გამიკითხვაზე შესვლის წინ ის ჟურნალისტებთან ამბობდა, რომ პროკურორი ყველა კითხვას უპასუხებდა, მათ შორის წყაროსთან დაკავშირებით.