თეა წულუკიანი ქართული ოცნების პარტიულ სიაშია
ქართული ოცნების ხელისუფლების ყველაზე ხანგრძლივმოქმედი მინისტრი თეა წულუკიანი პარტიულ სიაშია. ამის შესახებ დღეს, 10 სექტემბერს პარტიამ ოფიციალურად განაცხადა.
"თეა წულუკიანი არის საქართველოს მთავრობის ერთადერთი წევრი, რომელსაც 2012 წლიდან აქვს მინისტრობის უწყვეტი სტაჟი. [...]
თეა არის გამორჩეული პოლიტიკური, მენეჯერული და ექსპერტული გამოცდილების მქონე ადამიანი, რომელიც განსაკუთრებული შენაძენი იქნება საქართველოს პარლამენტისთვის", — განაცხადა ქართული ოცნების საარჩვენო შტაბის ხელმძღვანელმა და პარტიული სიის მესამე ნომერმა, ირაკლი კობახიძემ.
2010 წლიდან წულუკიანი იყო ირაკლი ალასანიას თავისუფალი დემოკრატების თავმჯდომარის მრჩეველი ადამიანის უფლებათა დარგში, მოგვიანებით კი თავმჯდომარის მოადგილე. 2012 წლის ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნებში კოალიცია ქართული ოცნებიდან ნაძალადევის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატი გახდა და კოალიციიდან ალასანიას გუნდის გასვლის შემდეგ, ქართულ ოცნებაში დარჩა.
წულუკიანი უკვე 8 წელია იუსტიციის მინისტრია და მის სახელს უკავშირდება არაერთი გახმაურებული საქმე. მათ შორის, ევროსასამართლოს მოსამართლეების შერჩევა, ყოფილი მაღალჩინოსნების, მიხეილ სააკაშვილის, ზურაბ ადეიშვილის და დავით კეზერაშვილის საქმეები, რუსთავი 2-ის საქმე და დავა თანამშრომლებთან, რომლებთანაც სასამართლოს ყველა ინსტანცია წააგო.
- შალვა პაპუაშvილი;