ევროპული საქართველოს რეგისტრაციიდან მოხსნის საჩივარი სააპელაციომაც არ დააკმაყოფილა
ფოტო: გელა ბოჩიკაშვილი / On.ge
სააპელაციო სასამართლომ ევროპული საქართველოს რეგისტრაციიდან მოხსნის სარჩელი არ დააკმაყოფილა და პირველი ინსტანციის გადაწყვეტილება ძალაში დატოვა. ამის შესახებ On.ge-ს პარტიაში განუცხადეს.
სარჩელის თანახმად, რომელიც მოძრაობა, სამართლიანი საქართველოსთვის ლიდერმა, სერგო ჯავახაძემ შეიტანა, ევროპულმა საქართველომ საარჩევნო კოდექსით გათვალისწინებული ვადა დაარღვია.
ხათუნა გოგორიშვილის თქმით, მოთხოვნა, რომ პარტიის მოიხსნას რეგისტრაციიდან, აბსურდულია, რადგან 2016 წლის საპარლამენტო არჩევნებზე, როგორც ნაციონალური მოძრაობა, ისე ევროპული საქართველო თანაბარ საარჩევნო სუბიექტებს წარმოადგენდნენ ბლოკში. ამის შესახებ მან პროცესის დაწყების წინ განაცხადა.
"ევროპული საქართველო არის ის ერთადერთი პარტია, რომელსაც აქვს კონკრეტული ხედვა, როგორ უნდა შეიცვალოს დღევანდელი სიტუაცია, როგორ უნდა დამარცხდეს უმუშევრობა და სიღარიბე და შესაბამისად, არ არის გასაკვირი, რომ დღევანდელი ხელისუფლება, სუს და სუს-ის აგენტებიც თავისი სატელიტი პარტიებით ყველაფერს ცდილობს, რათა გაუქმდეს ევროპული საქართველოს რეგისტრაცია", — აღნიშნა გოგორიშვილმა.