წულუკიანმა დავით ბაქრაძეს "მოლაპარაკე დათუნია" უწოდა
ფოტო: ფოტო ვიდეოდან / პირველი არხი
იუსტიციის მინისტრის, თეა წულუკიანის თქმით, სასაცილოა, რომ დავით ბაქრაძე ახლა მიხვდა, სააკაშვილი, მერაბიშვილი და ადეიშვილი აღარასდროს აღარ უნდა იყვნენ ხელისუფლებაში.
"დავით ბაქრაძე იყო სპიკერი, მათი მოლაპარაკე დათუნია და "გამპრავებელი" სააკაშვილის, მერაბიშვილს და ადეიშვილის და ახლა მიხვდა, როცა თვითონ უნდა ხელისუფლებაში მოსვლა, რომ ისინი იყვნენ ცუდი ხალხი", — განაცხადა წულუკიანმა.
ევროპული საქართველოს ერთ-ერთმა ლიდერმა, დავით ბაქრაძემ ღამის კურიერში თქვა, რომ კოალიციური მთავრობის შემთხვევაში, მიხეილ სააკაშვილი, ზურაბ ადეიშვილი და ვანო მერაბიშვილი მინისტრთა კაბინეტში არ იქნებიან, მათ შორის, არც პრემიერმინისტრად. ბაქრაძეს ამ ინტერვიუში ზოგადად ნაციონალურ მოძრაობასთან კოალიციაზე არ უსაუბრია. მიუხედავად ამისა, დღეს ენმ-ს ერთ-ერთი ლიდერი, ხატია დეკანოიძე მას ასე გამოეხმაურა:
"თუ ნაციონალურ მოძრაობას, რომელიც არის ყველაზე დიდი ოპოზიციური პარტია, არ უქმნი კოალიციას, მაშინ ლოგიკურად არის მეორე, ქართული ოცნება, ბიძინა ივანიშვილი".
პარტიის კიდევ ერთმა ლიდერმა, სალომე სამადაშვილმა კი თქვა, რომ დავით ბაქრაძის მხრიდან მიხეილ სააკაშვილზე თავდასხმა ევროპული საქართველოს მაჟორიტარ კანდიდატებს ძვირი დაუჯდებათ.