ვიმედოვნებ, რომ 8 მარტის შეთანხმების სულისკვეთება აღდგება და ცვლილებებს მესამე მოსმენაზე 142 ხმა ექნება — ჰარცელი
ევროკავშირის ელჩი საქართველოში, კარლ ჰარცელი საკონსტიტუციო ცვლილებების მეორე მოსმენით მიღებას მიესალმება და წუხს, რომ ცლილებების მიღებამ ზღვარზე გაიარა, რადგან 115 მხარდამჭერი ჰყავდა. დიპლომატმა კიდევ ერთხელ აღნიშნა, რომ ის ცვლილებების 142 ხმით მხარდაჭერას ელოდა და იმედი გამოთქვა, რომ აღნიშნული რაოდენობის ხმები მესამე კენჭირსყრაზე მაინც ექნება.
"მივესალმები საკნოსტიტუციო ცვლილების მეორე მოსმენით მიღებას. ვწუხვარ ვიწრო ზღვარზე და ვიმედოვნებ, რომ 8 მარტის შეთანხმების სულისკვეთება აღდგება, მათ შორის 142 ხმა ექნება საკონსტიტუციო ცვლილებებს მესამე საბოლოო მოსმენაზე, 29 ივნისს", — წერს ჰარცელი.
მანამდე კარლ ჰარცელი საკონსტიტუციო ცვლილებების პირველი კენჭისყრასაც გამოეხმაურა, რომლის დროსაც ცვლილებიბი 136 ხმით გავიდა და თქვა, რომ მან 8 მარტის შეთანხმების შემდეგ ცვლილების მხარდამჭერი 142 ხმა დათვალა.
დღეს პარლამენტმა საკონსტიტუციო ცვლილებებს მეორე მოსმენით მხარი დაუჭირა. კენჭისყრას 119 დეპუტატი ესწრებოდა, ცვლილებებს მხარი 115-მა დაუჭირა, წინააღმდეგი იყო 3. დღევანდელ მოსმენას, წინასგან განსხვავებით, არ ესწრებოდა ევროპული საქართველო. კენჭისყრაში მონაწილეობაზე უარი განაცხადა ნაციონალურმა მოძრაობამაც.