მდინარაძე: მტკიცებულებებზე დაყრდნობით შეიძლება ითქვას, რომ ენმ განშტოებებით გავიდა 8 მარტის შეთანხმებიდან
ფოტო: On.ge / ხატია ღოღობერიძე
მმართველი გუნდის ლიდერის, მამუკა მდინარაძის განცხადებით, საარჩევნო ცვლილებების კენჭისყრაში არმონაწილეობით ოპოზიციამ დაამტკიცა, რომ 8 მარტის შეთანხმებიდან გადის. ამის შესახებ მან მას შემდეგ განაცხადა, რაც პარლამენტმა საარჩევნო ცვლილებებს მეორე მოსმენით მხარი დაუჭირა.
"ცალსახად და გადაჭრით, უკვე ფაქტობრივ გარემოებებზე და მტკიცებულებებზე დაყრდნობით შეიძლება ითქვას, რომ ნაციონალური მოძრაობა თავისი ყველა განაყოფით გავიდა 8 მარტის შეთანხმებიდან. აქედან გამომდინარე, მათ ეკისრებათ ვალდებულბა, პირველ რიგში, ქართული საზოგადოების წინაშე და ყველა ხელმომწერი მხარის წინაშე, რომელიც 8 მარტის შეთანხმებას აწერდა ხელს", — განაცხადა მდინარაძემ.
პარლამენტმა საკონსტიტუციო ცვლილებებს მეორე მოსმენით მხარი დაუჭირა. კენჭისყრას 119 დეპუტატი ესწრებოდა, ცვლილებებს მხარი 115-მა დაუჭირა, წინააღმდეგი იყო 3. დღევანდელ მოსმენას, წინასგან განსხვავებით, არ ესწრებოდა ევროპული საქართველო. კენჭისყრაში მონაწილეობაზე უარი განაცხადა ნაციონალურმა მოძრაობამაც.