საქართველოს რაგბი: ოჯახს გვერდით ვუდგავართ, თუმცა პოლიტიკური ელფერის აქციებში არ ვერთვებით
ამ წუთებში პარლამენტთან აქცია #ნუმომკლავ მიმდინარეობს. პარალელურად კი თბილისში, დინამოს სტადიონზე საქართველოს რაგბის ნაკრების, ბორჯღალოსნების მატჩი იმართება. აქციაზე არაერთხელ გავრცელდა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ ბორჯღალოსნები მატჩის შემდეგ შეუერთდებოდნენ, თუმცა ეს ინფორმაცია არ დასტურდება.
ქართული რაგბი აცხადებს, გვერდით უდგანან ტრაგედიით გაუბედურებულ ოჯახებს, თუმცა მაინც არ გავლენ აქციაზე, რადგან მას პოლიტიკური ელფერი აქვს:
აქციაზე #ნუმომკლავ ითხოვენ ყველა იმ პირის დასჯას, რომლებიც, მათი აზრით, ხორავას ქუჩის საქმის ფალსიფიცირებაში მონაწილეობდნენ. მათივე თქმით, მთავარი პროკურორის ირაკლი შოთაძის გადადგომა არაფერს ნიშნავს.
დემონსტრანტებმა სხვა მოთხოვნებიც წამოაყენეს. მათ ხელისუფლებას ათ სააათამდე მისცეს ვადა იმისთვის, რომ მირზა სუბელიანი დააკავონ. ხორავას ქუჩაზე მოკლული დავით სარალიძის მამა ამტკიცებს, რომ მირზა სუბელიანს საქმესთან კავშირი აქვს და ის ხელს აფარებდა ბრალდებულებს.