საქალაქო სასამართლო ხორავას საქმეზე: გამამატყუნებელი განაჩენი 2 პირის მიმართ დადგა
თბილისის საქალაქო სასამართლოს ინფორმაციით, ე.წ. ხორავას ქუჩის საქმეზე გამამტყუნებელი განაჩენი ორივე პირის მიმართ გამოიტანეს. კერძოდ, დამნაშავისათვის წინასწარი შეცნობით, არასრულწლოვნის განზრახ მკვლელობისათვის და მკვლელობის მცდელობისათვის სასამართლომ არასრულწლოვანი ბრალდებულები დამნაშავედ ცნო. გადაწყვეტილება სასამართლოს ვებგვერდზე რამდენიმე წუთის წინ გამოქვეყნდა.
"სასამართლოს გამამტყუნებელი განაჩენით გ.ბ. ცნობილი იქნა დამნაშავედ დამამძიმებელ გარემოებაში - წინასწარი შეცნობით არასრუწლოვან ლევან დადუნაშვილის განზრახ მკვლელობაში, ხოლო, გ.ჯ. ცნობილი იქნა დამნაშავედ დამამძიმებელ გარემოებაში - წინასწარი შეცნობით არასრუწლოვან დავით სარალიძის განზრახ მკვლელობის მცდელობაში.
ამავე განაჩენით, წარდგენილ ბრალდებაში გ.ბ. , გ.ჯ.-სთან ერთად უდანაშაულოდ იქნა ცნობილი დავით სარალიძის ჯგუფურ მკვლელობაში, ხოლო გ.ჯ მიერ ჩადენილი დანაშაული სასამართლოს მიერ დაკვალიფიცირდა როგორც დავით სარალიძის მკველობის მცდელობა დამაძიმებელ გარემოებაში", — აღნიშნულია სასამართლოს მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.