თორნიკე შენგელია არქის გრანდ ავენიუს პროექტის ინვესტორი გახდა
საქართველოს კალათბურთის ნაკრების კაპიტანი თორნიკე შენგელია #1 დეველოპერული კომპანია არქის მასშტაბური პროექტის — გრანდ ავენიუს ინვესტორი გახდა.
“ჩემთვის ეს ყველაზე დიდი ინვესტიციაა, რაც მეტყველებს არქის მიმართ ჩემს დიდ ნდობაზე, ეს პროექტი ნათელი მაგალითია იმისა, თუ როგორი უნდა იყოს თანამედროვე და მაღალი ხარისხის საცხოვრებელი კომპლექსი,“ — აცხადებს ეროვნული ნაკრების კაპიტანი.
გრანდ ავენიუ არქისგან უნიკალური პროექტია — ქალაქის ახალი ცენტრი, რომელიც დადიანის ქუჩაზე, დინამოს სტადიონთან ახლოს, ქალაქი ქალაქში კონცეფციით იქმნება. სულ ცოტა ხნის წინ კომპანიამ წინასწარი გაყიდვების გრანდიოზული ღონისძიება გამართა — 5 საათში კომპლექსის 644 ბინა გაიყიდა, რაც არქის ახალი რეკორდია.
გრანდ ავენიუ თანამედროვე სტანდარტებით იქმნება; განსაკუთრებული ყურადღება ეთმობა ლანდშაფტის განვითარებასა და მრავალფეროვან შიდა ინფრასტრუქტურას. ტერიტორიის 75%-ზე გათვალისწინებულია რეკრეაციული ზონები, რაც თბილისის მასშტაბით უპრეცედენტოა.
პროექტის მიზანია თბილისის ამ ნაწილის გარდაქმნა თანამედროვე ტიპის ქალაქის ცენტრად, სადაც იქნება ყველაფერი კომფორტული ცხოვრებისთვის, მუშაობისა და განტვირთვისთვის.