"საერთოდ რა ხდება, ვერ ვხვდები. გუშინ თუ გუშინწინ, [გორის საკრებულოს წევრის, ბორის გოგიჩაიშვილის] ოჯახის წევრებმა მთხოვეს, ადვოკატი ჩამეყვანა თბილისში.... სამჯერ გამომაგდეს ეზოდან, ველოდე, ველოდე ადამიანი ცუდად არის-მეთქი, ვამბობდი. წადი ნუ ხმაურობო, პატრულსაც უნდა გამოუძახონო. მერე მითხრეს, ერთ-ერთ უფროსს შენთან გასაუბრება უნდა, ბორისსაც განახებთო, ავედი ზემოთ. კამათში და შეკამათებაში ეს მოხდა. საერთოდ შეხება არ მაქვს ამ ყველაფერთან, ამ ხალხს საერთოდ არ ვიცნობ. საიდან არიან ჩემი ჯგუფის წევრები? სასწაული კონცერტი დადგეს."
განაცხადა ყოფილმა მოკრივემ და ბიზნესმენმა, გიორგი კანდელაკმა სასამართლო პროცესზე.
ცნობისთვის, 17 სექტემბერს, გავრცელდა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ ალკოჰოლის არალეგალური წარმოების ბრალდებით 7 პირი დააკავეს და მათ შორის არიან ვეტერანი მოკრივე და ბიზნესმენი გიორგი კანდელაკი და გორის საკრებულოს წევრი ბორია გოგიჩაიშვილი. დღეს მას და მასთან ერთად 6 პირს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდათ.