თიბისი კონცეპტის მხარდაჭერით, წინანდლის ფესტივალის მეშვიდე სეზონი გაიმართება
თიბისი კონცეპტის მხარდაჭერით, წინანდლის კლასიკური მუსიკის ფესტივალის მეშვიდე სეზონი წინანდლის ისტორიულ მამულში 4-14 სექტემბერს გაიმართება. ტრადიციულად, წინანდლის ფესტივალი მუსიკის მოყვარულებს პანკავკასიურ ახალგაზრდულ ორკესტრთან ერთად, მსოფლიოს წამყვან მუსიკოსებს, გამოჩენილ დირიჟორებსა და სოლისტებს წარუდგენს.
2025 წლის სეზონს პანკავკასიური ახალგაზრდული ორკესტრის თანხლებით გახსნიან ფესტივალის მხატვრული ხელმძღვანელი ჯანანდრეა ნოზედა და პიანისტი ბეჰზოდ აბდურაიმოვი, რომელიც მსოფლიოს წამყვან ორკესტრებთან და ცნობილ დირიჟორებთან თანამშრომლობს. ლეგენდარული დირიჟორი ზუბინ მეტა წელს წინანდალს კვლავ ეწვევა და მალერის პირველი სიმფონიით 14 სექტემბერს საზეიმოდ დახურავს ფესტივალს.
წლევანდელ სოლისტებს შორის არიან პიანისტები ბეჰზოდ აბდურაიმოვი, გიორგი გიგაშვილი, ალექსანდრა დოვგანი, ჟულიენ კვენტინი, ნიკოლაი ლუგანსკი, ანდრას შიფი და ცოტნე ზედგინიძე; მევიოლინეები მარკ ბუშკოვი, მიშელ გუტმანი, დანიელ ლოზაკოვიჩი და იემენ საადი; ვიოლონჩელისტები მიშა მაისკი, ჯინგ ჟაო და პაბლო ფერანდესი; კონტრაბასისტი ბრენდან კეინი და ალტისტი სარა ფერანდესი.
წინანდლის ფესტივალის მეშვიდე სეზონში იერუსალიმის კვარტეტი პირველად მიიღებს მონაწილეობას, სუხიშვილების ეროვნული ბალეტი კი ტრადიციულად წელსაც ესტუმრება ფესტივალს.
გაეცანით ფესტივალის დეტალურ პროგრამას.
თიბისი კონცეპტის Mastercard ბარათის მომხმარებლებს, წინასწარი გაყიდვების ფარგლებში, 15 მაისიდან 31 მაისის ჩათვლით, შეგეძლებათ, შეიძინოთ ფესტივალის ფარგლებში გათვალისწინებული ნაკრებები* და ბილეთები 25%-მდე ფასდაკლებით.
*ნაკრების შესაძენად გთხოვთ, დაუკავშირდეთ კონცეპტ ასისტენტს.
ბილეთების შესაძენად, გადადით ბმულზე.
წინასწარი გაყიდვების ამოწურვის შემდეგ, ნაკრებებსა და ბილეთებზე გავრცელდება 15%-მდე ფასდაკლება, მხოლოდ თიბისი კონცეპტის Mastercard ბარათების მფლობელებისთვის.