მამუკა მდინარაძე: "ჩვენ ფეხზე ვდგავართ, ორ ფეხზე და ამ გადასახედიდან, დღეს რომ ეს შეგვიძლია, ასე ვილაპარაკოთ, ძალიან თამამად და ამაყად ვეუბნებით მსოფლიოს ნებისმიერ ქვეყანას, მის ხელისუფლებას რომ გაგვარკვიეთ ურთიერთობებში, გადატვირთეთ ეს ურთიერთობები.
ჩვენ თავდახრილები და დაჩოქილები კი არ ვეხვეწებით ვიღაცას რაღაცას, არამედ ხმამაღლა, თამამად, შესაბამისი ტონით ვეუბნებით, რომ მართლები ვართ, საკუთარ საზოგადოებასთან პირველ რიგში და მერე ყველა პარტნიორთან ურთიერთობებში, როდესაც მეორე მხრიდან ვიღებთ უსამართლო დამოკიდებულებას, როგორც მინიმუმ დუმილის სახით, ამასთან დაკავშირებით დღეს შეგვიძლია თამამად ვილაპარაკოთ, ჯერ კულისებში, მერე საჯაროდ".
- ამბობს ქართული ოცნების ლიდერი, მამუკა მდინარაძე კობახიძის ღია წერილთან დაკავშირებით, რომლითაც ივანიშვილის პრემიერმა აშშ-ს პრეზიდენტ დონალდ ტრამპსა და ვიცე-პრეზიდენტ ჯეი დი ვენსს მიმართა.